tvnpix tvnpix
śledź nas na:
  • Google Plus
  • Instagram
  • RSS

Prokuratorzy przesłuchali Golloba w szpitalu. To nie koniec sprawy

zobacz więcej wideo »
Prokuratorzy przesłuchali Golloba w szpitalu. To nie koniec sprawy
Foto: Tytus Żmijewski / PAP | Video: tvn24 Tomasz Gollob po wypadku nie odzyskał czucia w nogach

Trwa śledztwo, mające ustalić, co było przyczyną fatalnego wypadku Tomasza Golloba. Prokuratorzy właśnie przesłuchali zawodnika w bydgoskim szpitalu. Gollob stwierdził, że samego zdarzenia nie pamięta, a jego wolą nie jest prowadzenie postępowania w sprawie, gdyż nie ma do nikogo pretensji ws. wypadku - poinformował prokurator okręgowy w Toruniu Artur Krause.

Czynności procesowe, w sprawie spowodowania ciężkiego uszczerbku na zdrowiu Tomasza Golloba podczas zawodów motocrossowych odbywających się 23 kwietnia w Chełmnie, prowadzi prokuratura rejonowa w tym mieście.

- W ich ramach przeprowadzone zostało przesłuchanie poszkodowanego - powiedział prokurator okręgowy w Toruniu. - Z wyjaśnień żużlowca wynika, że jest profesjonalistą, który liczy się z tym, że ten sport niesie ze sobą ryzyko odniesienia poważnych obrażeń ciała. Pokrzywdzony wskazał, że motocykle przed zawodami przygotowuje praktycznie sam, polega w tej mierze głównie na sobie, a zawody i miejsce ich odbywania były przygotowane w pełni profesjonalnie - zdradził Krause.

Będą kolejne przesłuchania

Prokurator wyjaśnił jednak, że śledztwo w tej sprawie prowadzone jest z urzędu.

- Szanujemy opinię Tomasza Golloba i jego zeznania będą bardzo ważne dla śledztwa, ale nie możemy zaprzestać dalszych czynności. Będą jeszcze przesłuchani inni świadkowie, a także czekamy na opinię medyczną, która potwierdzi, jak poważny jest uszczerbek na zdrowiu powstały w wyniku tego wypadku - dodał Krause.

Poważne obrażenia

46-letni Tomasz Gollob, indywidualny mistrz świata na żużlu z 2010 roku, 23 kwietnia miał wystartować w motocrossowych mistrzostwach strefy północnej w Chełmnie. Podczas treningu przed zawodami uległ jednak poważnemu wypadkowi.

Jak wykazały badania, doznał urazu kręgosłupa w odcinku piersiowym, doszło też do złamania siódmego kręgu piersiowego i przemieszczenia między szóstym a siódmym kręgiem oraz do uszkodzenia rdzenia kręgowego. Miał również stłuczone oba płuca. Przeszedł długą operację i był przez lekarzy utrzymywany w stanie śpiączki farmakologicznej. Dwa tygodnie temu został z niej wybudzony.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Skopiowano do schowka

Komentarze (0)

Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
Zaloguj się, aby dodać komentarz
Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
  • Udostępnij komentarz w:
  • ikona twitter
  • ikona facebook
  • ikona google plus
publikuj
Właśnie pojawiły sie nowe () komentarze - pokaż
Zasady forum
Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24 nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.