tvnpix tvnpix
śledź nas na:
  • Google Plus
  • Instagram
  • RSS

Umorzono śledztwo w sprawie wypadku Golloba

Umorzono śledztwo w sprawie wypadku Golloba
Foto: FORUM Gollob przechodzi obecnie rehabilitację

Śledztwo w sprawie wypadku Tomasza Golloba zostało umorzone - donosi RMF FM. Poważny wypadek, który przydarzył się słynnemu żużlowcowi podczas treningu na torze motocrossowym w Chełmnie, zakwalifikowany miał zostać jako "nieszczęśliwy".

Indywidualny mistrz świata w jeździe na żużlu z 2010 r., miał wystartować w motocrossowych mistrzostwach strefy północnej w Chełmnie. Podczas treningu przed zawodami uległ jednak poważnemu wypadkowi.

Jak wykazały badania, doznał urazu kręgosłupa w odcinku piersiowym, doszło też do złamania siódmego kręgu piersiowego i przemieszczenia między szóstym a siódmym kręgiem oraz do uszkodzenia rdzenia kręgowego. Miał również stłuczone oba płuca. Przeszedł długą operację i był przez lekarzy utrzymywany w stanie śpiączki farmakologicznej. Po kilku dniach został z niej wybudzony. Od 2 maja znajdował się na oddziale neurochirurgii 10. Wojskowego Szpitala Klinicznego w Bydgoszczy pod opieką prof. Marka Harata. Tam też został przesłuchany przez prokuraturę.

Motocykl dobrze przygotowany

W ubiegłym tygodniu okazało się, że ekspertyza sporządzona przez biegłego z zakresu medycyny wskazuje na ciężki uszczerbek na zdrowiu Golloba. - Potwierdza to kwalifikację prawną, którą przyjęliśmy, wszczynając śledztwo - powiedział wtedy rzecznik Prokuratury Okręgowej w Toruniu Andrzej Kukawski.

Dodał też, że śledczy przesłuchają świadka, który mógł widzieć upadek żużlowca, a jego zeznania mogą być bardzo istotne dla prowadzonego postępowania.

- Rozmawiałem z prokuratorem-referentem tej sprawy, który aktualnie zapoznaje się z aktami sprawy i podejmie decyzję, co dalej. Może zakończyć postępowanie lub zlecić kolejne czynności - uzupełnił we wtorek rano prokurator Kukawski.

Według informacji dziennikarza RMF we wtorek po południu prokuratura zdecydowała się umorzyć śledztwo. "Podczas postępowania nie stwierdzili, by ktokolwiek przyczynił się do wypadku Tomasza. Nie było niedopatrzeń ze strony organizatora zawodów, prawidłowo przygotowany był też motocykl żużlowca. Zdarzenie zostało więc zakwalifikowane jako nieszczęśliwy wypadek" - czytamy na stronie internetowej radia.

Sam Gollob 22 maja został przeniesiony do kliniki rehabilitacji. Tam ma zabiegi fizykoterapii, hydroterapii i kinezyterapii.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Skopiowano do schowka

Komentarze (0)

Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
Zaloguj się, aby dodać komentarz
Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
  • Udostępnij komentarz w:
  • ikona twitter
  • ikona facebook
  • ikona google plus
publikuj
Właśnie pojawiły sie nowe () komentarze - pokaż
Zasady forum
Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24 nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.