Gładkie zwycięstwo i "selfie". Radwańska powitała Hongkong

Od zwycięstwa Agnieszka Radwańska rozpoczęła turniej w Hongkongu. W pierwszej rundzie nie dała najmniejszych szans reprezentantce gospodarzy Ling Zhang.

W Hongkongu krakowianka rozstawiona jest z czwórką. Będąca jej rówieśniczką Zhang to 358. rakieta świata, w głównej drabince znalazła się zaś dzięki przyznaniu przez organizatorów "dzikiej karty".

We wtorek polskiego czasu spotkały się obie stanęły naprzeciw siebie pierwszy raz w karierze. Sam mecz był bez większej historii. Emocje skończyły się przy stanie 1:1. Potem doświadczenie Agi wzięło górę. Hongkońska tenisistka sporo musiała nabiegać się na korcie.

W pierwszym secie nic więcej już nie ugrała. W drugim dwa gemy, a na pocieszenie obroniła trzy piłki meczowe. Po 69 minutach rywalizacji Radwańska mogła zrobić sobie "selfie" z publicznością. W drugiej rundzie już czeka na nią Australijka Samantha Stosur.

Ostatni

To ostatni turniej WTA w tym sezonie, do którego zgłosiła się Radwańska.

Już wcześniej zawodniczka, która w tym roku zmagała się z kryzysem formy i licznymi kłopotami zdrowotnymi, straciła szanse na zakwalifikowanie do WTA Finals w Singapurze.

Najlepszej polskiej tenisistki zabraknie w turnieju Masters pierwszy raz od 2010 roku.

Źródło: Twitter Zdjęcie po meczu musiało być