Kłótnia o punkt. Kibice protestowali, sędzia się ugięła

Niecodzienna sytuacja na kortach Wimbledonu. Dobrych kilka minut trwała debata sędziowska na temat spornej sytuacji w meczu 1/8 finału między Dominiką Cibulkovą z Su-Wei Hsieh. W końcu właściwą decyzję podpowiedziała publiczność.

W pierwszym secie Słowaczka prowadziła 5:4 i 30:0 przy serwisie Hsieh. Cibulkova posłała piłkę w linię, ale został wywołany aut.

Tajwanka, która rundę wcześniej wyeliminowała liderkę światowych list Rumunkę Simonę Halep, przebiła piłkę na drugą stronę, a jej rywalka od razu poprosiła o challenge.

"Powtórzyć punkt, powtórzyć punkt"

Weryfikacja potwierdziła, że piłka dotknęła linii, a sędzia Juan Zhang początkowo przyznała punkt Cibulkovej. Azjatka, mając rację, konsekwentnie oponowała, wskazując, że zgodnie z przepisami akcja powinna zostać powtórzona.

Zamieszanie trwało siedem minut, atmosfera gęstniała. Chińska arbiter nie chciała zmienić decyzji, bo jak przyznała nie pamiętała, czy uderzenie Hsieh trafiło w kort.

Tymczasem Słowaczka spokojnie obserwowała rozwój wypadków zza linii końcowej. Publiczność w tym czasie skandowała zaś "powtórzyć punkt, powtórzyć punkt". Sędzia w końcu się ugięła. Cofnięto punkt Cibulkovej, ale ona nic sobie z tego nie robiła. Przełamała Hsieh, wygrała set, a w drugim poszła za ciosem. Zwyciężyła 6:4, 6:1 i awansowała do ćwierćfinału.

Kuriozum

Na pomeczowej konferencji prasowej nie kryła irytacji z powodu zamieszania.

- To było kuriozalne. Nigdy wcześniej coś takiego mi się nie przydarzyło. Czasem zawodnicy protestują, ale jeszcze nie widziałam, by sędzia zmieniał zdanie - dziwiła się Słowaczka.

O pierwszy w karierze awans do najlepszej czwórki wimbledońskiej zagra z Łotyszką Jeleną Ostapenko.