Miał gorączkę, obronił meczbole i wygrał. Niesamowity wyczyn Argentyńczyka

Od zdenerwowania i bezradności po zwycięstwo - Juan Martin del Potro przeżywał chyba wszystkie stany emocjonalne w trakcie pojedynku 1/8 finału US Open z Austriakiem Dominikiem Thiemem. Wygrał dzięki wielkiemu charakterowi, po niesamowitej, pięciosetowej batalii.

Niespełna 29-letni Argentyńczyk przegrał gładko dwa pierwsze sety w rywalizacji z rozstawionym z numerem szóstym Thiemem, by kolejne trzy wygrać i rozstrzygnąć na swoją korzyść cały pojedynek 1:6, 2:6, 6:1, 7:6 (7-1), 6:4.

Siła od widzów

Po dwóch przegranych setach del Potro rozważał rezygnację z dalszej gry. Powód? Gorączka. Podjął jednak walkę, która najbardziej zaciekła była w czwartym secie. Wówczas przegrywał już 2:5 i 0:30, a przy stanie 5:6 obronił dwie piłki meczowe. Mógł liczyć na wsparcie publiczności, która skandowała w stylu słynnego "Ole" jego pseudonim "delPo".

- Zebrałem w sobie całą energię, aby odwrócić losy spotkania i myśleć o walce, a nie rezygnacji. Atmosfera była niewiarygodna - przyznał Argentyńczyk.

Del Potro wciąż cieszy się dużą popularnością, choć po trzech operacjach nadgarstka wypadł poza pierwszą setkę w światowym rankingu.

- Spadł tak daleko, że miło jest go zobaczyć znowu w takich meczach - komplementował Roger Federer, który zmierzy się z nim w ćwierćfinale. A to z Argentyńczykiem Szwajcar przegrał finałowy pojedynek w US Open 2009.

Wyniki meczów 1/8 finału turnieju mężczyzn w US Open:
R. Federer (Szwajcaria, 3) - P. Kohlschreiber (Niemcy, 33) 6:4, 6:2, 7:5
J.M. del Potro (Argentyna, 24) - D. Thiem (Austria, 6) 1:6, 2:6, 6:1, 7:6 (7-1), 6:4
A. Rublow (Rosja) - D. Goffin (Belgia, 9) 7:5, 7:6 (7-5), 6:3
R. Nadal (Hiszpania, 1) - O. Dołgopołow (Ukraina) 6:2, 6:4, 6:1