Druga runda to za dużo. Bolesny koniec sezonu Radwańskiej

Agnieszka Radwańska przegrała z reprezentantką Australii Samanthą Stosur 6:3, 4:6, 0:6 w drugiej rundzie turnieju WTA na twardych kortach w Hongkongu (pula nagród 226 750 dol.). Był to ostatni w tym sezonie start polskiej tenisistki.

28-letnia Radwańska zajmuje aktualnie 18. miejsce w rankingu WTA. W Hongkongu jest rozstawiona z numerem czwartym.

Niewygodna rywalka

W 1/8 finału rywalką krakowianki była doświadczona Stosur. Z 43. w klasyfikacji tenisistek Australijką Polka rywalizowała do tej pory cztery razy i doznała trzech porażek. Wygrała tylko ich pierwszy pojedynek w Indian Wells w 2009 roku.

Pierwszy set był początkowo bardzo zacięty. Rywalki wykorzystywały swoje serwisy do stanu 3:2 dla Radwańskiej. W szóstym gemie doszło do przełamania, po tym jak krakowianka popisała się kilkoma udanymi akcjami w obronie, a Stosur popełniła serię błędów. Do końca partii "Isia" dominowała i wygrała pewnie 6:3.

Trudne warunki

Na początku drugiego seta Radwańska zdołała przełamać serwis rywalki. Po chwili jednak Australijka odpowiedziała tym samym. Mistrzyni wielkoszlemowego US Open z 2011 roku z czasem zaczęła uzyskiwać przewagę. Lepiej serwowała, a sama przełamała podanie Polki w dziesiątym gemie i wygrała 6:4.

Wtorkowy mecz toczył się w trudnych warunkach atmosferycznych - przy ponad 20 stopniach Celsjusza i aż 80-procentowej wilgotności. Po drugim secie obie zawodniczki udały się na krótką przerwę regeneracyjną, podczas której "Isia" zmieniła nawet sukienkę.

Odświeżenie lepiej zadziałało na Stosur. Australijka pewnie wygrała dwa swoje gemy serwisowe i przełamała podanie Polki. Zrobiło się 3:0. W tej partii fantastycznie funkcjonował forehand Stosur, a Radwańska zupełnie nie potrafiła znaleźć na to odpowiedzi. Punkty w szybkim tempie spływały na konto 43. rakiety świata i dla Polki skończyło się bolesnym 0:6.

Ostatni turniej

To ostatni turniej WTA w tym sezonie, do którego zgłosiła się Radwańska. Już wcześniej zawodniczka, która w tym roku zmagała się z kryzysem formy i licznymi kłopotami zdrowotnymi, straciła szanse na zakwalifikowanie do WTA Finals w Singapurze. Podopiecznej trenera Tomasza Wiktorowskiego zabraknie w mastersie po raz pierwszy od 2010 roku.