Półfinału nie będzie. Radwańska rozbita przez Włoszkę

Na ćwierćfinale Agnieszka Radwańska zakończyła udział w drugim tegorocznym turnieju. W Sydney, ostatniej próbie przed Australian Open, Polka nie miała nic do powiedzenia w pojedynku z Włoszką Camilą Giorgi. Zdobyła tylko trzy gemy.

28. w światowym rankingu Radwańska przystępowała do meczu po dwóch zwycięstwach w Sydney. We wtorek w dwóch setach ograła Brytyjkę Johannę Kontę, a w środę - także w dwóch - 18-letnią Amerykankę Catherine "CiCi" Bellis.

W walce o półfinał czekała na nią setna rakieta globu, która musiała przebijać się do turnieju przez kwalifikacje, a dzień wcześniej wygrała z doświadczoną Czeszką Petrą Kvitovą.

Bezradna

Na korcie różnicy w rankingu nie było jednak widać. Co więcej, momentami wyglądało jakby obie zawodniczki zamieniły się numerami. Pierwszy set do zapomnienia. Za wiele dobrego o grze krakowianki nie można było w nim powiedzieć. Ledwo się zaczął, a już przegrywała 0:3. Polka wprawdzie szybko się przebudziła, ale tylko na chwilę. Potem nie radziła sobie przede wszystkim z zagrywką Włoszki. Ta uderzała bardzo mocno, posłała łącznie cztery asy serwisowe i skończyła pogromem - 6:1.

W przerwie do krakowianki podszedł trener Tomasz Wiktorowski, ale jego rady pomogły tylko na chwilę. Walka gem za gem trwała do stanu 2:2. Choć potem Polka błysnęła kilkoma efektownymi zagraniami, to nie była w stanie przeciwstawić się niżej notowanej rywalce, która od tego momentu rządziła na korcie. Pewnie wygrała cztery kolejne gemy i w efekcie po 85 minutach cały mecz. W półfinale zagra z Niemką polskiego pochodzenia Angelique Kerber.

Będzie spadek

Radwańska w poprzedniej edycji dotarła do finału. Z tej straty punktów w poniedziałek wypadnie poza czołową "30" rankingu WTA. Polka zakończyła przygodę z Sydney, ale nie skończyła jeszcze z Australią. Już w poniedziałek w Melbourne początek pierwszego w tym roku Wielkiego Szlema Australian Open.

W pierwszym tegorocznym turnieju - w Auckland - najlepsza polska tenisistka także odpadła w ćwierćfinale. Przegrała wówczas z Amerykanką Sachią Vickery 2:6, 2:6.