Wrócił za szybko, rywal skorzystał. Sensacja na kortach w Australii

Ósmy tenisista świata Stan Wawrinka żegna się Australian Open. Szwajcar zmagał się na korcie z urazem, z Amerykaninem Tennysem Sandgrenem przegrał w trzech setach - 2:6, 1:6, 4:6. W czwartek w trzeciej rundzie zameldowali się między innymi broniący tytułu Roger Federer i sześciokrotny triumfator imprezy Novak Djoković.

Odpadnięcie Wawrinki to jak na razie największa sensacja tegorocznej rywalizacji panów. Cztery lata temu Szwajcar wygrał tę imprezę, Sandgren sukcesów nie ma i w rankingu ATP jest dopiero 97. Dla 26-latka było to dopiero drugie zwycięstwo w Wielkim Szlemie. Czwartkowy mecz zakończył asem serwisowym. Jego następnym przeciwnikiem będzie Niemiec Maximilian Marterer.

Ma usprawiedliwienie

Wawrinka miał swoje problemy. W drugiej połowie ubiegłego roku poddał się operacji kolana. Decyzję o występie w Melbourne podjął w ostatniej chwili. Był to jego pierwszy mecz od lipca. W pierwszej rundzie, z Litwinem Ricardasem Berankisem, triumfował nie bez kłopotów (pięciosetowy pojedynek). W czwartek znów dała o sobie znać noga. W trakcie gry Wawrinka łapał się za kolano.

W Australian Open od dziewięciu lat zawsze był co najmniej w trzeciej rundzie. Poprzednio w drugiej odpadł w 2008 roku, wówczas też miał kłopoty zdrowotne.

Trzy sety Rogera

W czwartek do trzeciej rundy awansował Serb Novak Djoković, który pokonał - 4:6, 6:3, 6:1, 6:3 - Francuza Gaela Monfilsa. Obaj tenisiści mieli duże problemy z grą w spotkaniu, podczas którego temperatura sięgała prawie 40 stopni Celsjusza. Serb, który triumfował w australijskiej imprezie sześć razy, o awans do 1/8 finału walczyć będzie teraz z Hiszpanem Albertem Ramosem-Vinolasem.

W trzeciej rundzie jest też Roger Federer. Broniący tytułu Szwajcar pokonał Niemca Jana-Lennarda Struffa 6:4, 6:4, 7:6 (7-4). Kolejnym jego rywalem będzie Francuz Richard Gasquet.