Do ośmiu razy sztuka. Czeszka w końcu znalazła sposób na Radwańską

Dokładnie 91 minut trwała przygoda Agnieszki Radwańskiej z turniejem WTA w Cincinnati. Polka już w pierwszej rundzie przegrała 3:6, 3:6 z byłą liderką rankingu tenisistek Karoliną Pliskovą.

Krakowianka grała wcześniej z Pliskovą siedem razy i wszystkie te mecze wygrała. Ba, nie straciła nawet seta.

Tym razem faworytką nie była. Wystarczył rzut oka w światowy ranking, w nim 29-letnia Polka jest na odległym 38. miejscu, a Czeszka aż 30 lokat wyżej. Co więcej, jeszcze pod koniec minionego roku Pliskova była pierwszą rakietą świata.

Więcej walki w drugim secie

I rzeczywiście, zdecydowanie lepiej w mecz weszła o trzy lata młodsza rywalka Radwańskiej. Już przy pierwszej okazji zdobyła przewagę przełamania, kolejnego breaka dołożyła w dziewiątym gemie i było po pierwszym secie.

Początek drugiej partii to nieco lepsza, pewniejsza gra najlepszej polskiej tenisistki. W piątym gemie miała nawet dwa break pointy, ale Pliskova zachowała zimną krew.

Czeszka wybroniła się z trudnej sytuacji i momentalnie przeszła do ofensywy. Tym razem to ona miała trzy szanse na przełamanie, ale Radwańska walczyła o każdy punkt i po gemie trwającym niemal dziewięć minut wybroniła podanie.

Niestety, ta pogoń sporo ją kosztowała. Czeszka przy kolejnej okazji już dopięła swego, zdobyła serwis Polki, chwilę później obroniła swój i zakończyła mecz. 3:6, 3:6 po 91 minutach i Polka żegna się z turniejem.

Najlepszym wynikiem Radwańskiej w Cincinnati jest ćwierćfinał, do którego docierała cztery razy. W ubiegłorocznej edycji odpadła w pierwszej rundzie.

Karolina Pliskova - Agnieszka Radwańska 6:3, 6:3