Po grypie nie ma śladu. Radwańska lepsza od półfinalistki Wimbledonu

Ponad trzy tygodnie trwał rozbrat Agnieszki Radwańskiej z tenisem. W poniedziałek Polka wróciła wreszcie na kort i zrobiła to w dobrym stylu. W pierwszej rundzie turnieju WTA w Wuhan pokonała Słowaczkę Magdalenę Rybarikovą 6:4, 7:5.

Dla trzynastej w światowym rankingu Polki było to pierwsze spotkanie po porażce w trzeciej rundzie US Open. Później miał być występ w Tokio, ale dopadła ją ciężka grypa. Do rywalizacji wróciła zatem dopiero w poniedziałek. W Chinach w pierwszej rundzie trafiła na Rybarikovą, 27. rakietę świata, półfinalistkę tegorocznego Wimbledonu i starą dobrą znajomą.

Obie panie mierzyły się dotąd pięciokrotnie, a cztery z tych meczów wygrała Polka. Nie trafiały na siebie jednak dość dawno - ostatni raz w 2013 roku. W grze obydwu wiele się od tamtej pory zmieniło, dlatego nasza tenisistka musiała mieć się na baczności. I miała, poradziła sobie.

Traciła serwis

Mecz lepiej rozpoczęła agresywnie grająca Rybarikova i to ona jako pierwsza przełamała serwis. Z biegiem czasu Radwańska znalazła jednak sposób jak ją zneutralizować. Najpierw odebrała przeciwniczce podanie, wyrównała na 4:4, a później dołożyła kolejne przełamanie i pierwszy set powędrował na jej konto.

Rybarikova się tym powodzeniem nie przejęła i w drugą partię również weszła z wysokiego c. Znów to ona pierwsza miała przewagę serwisu. Historia się jednak powtórzyła - tak szybko, jak Słowaczka zyskała przewagę, tak szybko ją straciła - po kilku minutach było już 3:1 dla Radwańskiej. Teraz to ona miała przewagę przełamania. Dalej miało być już górki. I początkowo było - miała 4:1 i 40:0 przy zagrywce rywalki. I w tym momencie coś się zacięło. Przy 5:2 były piłki meczowe, ale na korcie panowała Rybarikova. Po chwili było 5:5.

Polka obudziła się w najlepszym możliwym momencie. Dwa kolejne gemy zagrała koncertowo i po dwóch godzinach i pięciu minutach zeszła z kortu jako zwyciężczyni.

W następnym meczu krakowianka zagra z lepszą w pojedynku Darii Gawriłowej z Julią Goerges.

W drugiej rundzie zameldowała się już również druga z Polek Magda Linette.

Radwańska - Rybarikova 6:4, 7:5