tvnpix tvnpix
śledź nas na:
  • Google Plus
  • Instagram
  • RSS

Radwańska harowała w Dubaju. "Nowy sezon nie może być gorszy"

Radwańska harowała w Dubaju. "Nowy sezon nie może być gorszy"
Foto: Facebook/Agnieszka Radwańska | Video: Facebook/Agnieszka Radwańska, Wikipedia Radwańska liczy na dużo lepszy sezon

Ledwo zakończył się sezon, a Agnieszka Radwańska ostro przygotowuje się do kolejnego. W Dubaju trenowała nawet na plaży, wszystko po to, by nie powtórzyła się sytuacja z ostatnich miesięcy. - Liczę, że przyszły rok będzie lepszy - przyznała polska tenisistka.

Z powodu często nękających krakowiankę kontuzji i chorób krakowianka wycofała się w ostatnim sezonie aż z pięciu turniejów, a do kilku przystępowała osłabiona i bez odpowiedniego przygotowania. Będąca daleko od swojej najlepszej formy zawodniczka rok zaczynała jako trzecia, a zakończy go jako 28. rakieta świata. Po raz pierwszy od 2010 roku na koniec sezonu zabraknie jej w czołowej ósemce.

- Z pewnością był to bardzo trudny rok. Zmagałam się z kilkoma urazami i wirusami. Było naprawdę ciężko przystępować bez przygotowania właściwie do każdego turnieju wielkoszlemowego. Modliłam się już, by ten rok się skończył. Zamierzam zacząć starty zaraz na początku następnego. Zobaczymy, jak pójdzie, ale nie sądzę, by nowy sezon mógł być gorszy od ostatniego - stwierdziła w rozmowie ze Sport360, serwisem ze Zjednoczonych Emiratów Arabskich.

Rok problemów

W celu odbudowy formy poleciała na dwa tygodnie do Dubaju. Towarzyszył jej tam sztab szkoleniowy, w tym m.in. trener Tomasz Wiktorowski oraz sparingpartner i mąż Dawid Celt.

- To nie jest typowy dla nas okres przygotowawczy. Po raz pierwszy odkąd pamiętam Agnieszka nie zakwalifikowała się do WTA Finals w Singapurze, więc miała dość długie wakacje. Mam nadzieję, że uporała się z wszystkimi dolegliwościami. Jak na razie wszystko idzie gładko, ale za nami ciężki rok z wieloma kłopotami zdrowotnymi. Liczę, że już się z nimi uporaliśmy. Jest zdrowa i robimy, co możemy, by ją przygotować do przyszłego roku - zaznaczył Wiktorowski.

Krakowianka przyznała, że przygotowując się do sezonu, pierwszy raz miała okazję ćwiczyć na plaży. Z uśmiechem zaznaczyła, że łatwo nie było, ale chwaliła sobie przełamanie treningowej rutyny.

- Było boleśnie i wciąż odczuwam tego skutki. Ale uważam, że to naprawdę fajnie móc robić coś nowego. Przez tyle lat obecności w tourze ciągle ćwiczy się te same rzeczy, miliony razy powtarza się te same uderzenia. Bieganie po plaży było więc nowością - podsumowała.

Najpierw siła, potem technika

W Dubaju skupiała się na przygotowaniu fizycznym. Zapewniła, że pod tym względem czuje się dobrze i ma nadzieję, że kłopoty zdrowotne, które nękały ją w mijającym roku, są już za nią.

- Fizycznie, jak na razie, jest w porządku, jestem zdrowa, a ze stopą jest znacznie lepiej niż było. Pracowałam nad tym już od dłuższego czasu i liczę, że przyszły rok będzie lepszy - dodała.

- W Dubaju byli z nami dwaj trenerzy od przygotowania fizycznego. To był dość ciężki etap dla Agi. Następnie mam nadzieję odpowiednio odpocznie, a potem zaczniemy treningi typowo tenisowe - relacjonował główny trener tenisistki.

Radwańską czeka teraz walka o poprawę pozycji w rankingu. Zastrzegła ona, że łatwo nie będzie. - Odbudowa rankingu to coś nowego, ale cóż, tak to bywa. Zwłaszcza po tym wszystkim, co się wydarzyło w tym roku. Muszę powiedzieć, że teraz wiele zawodniczek gra na naprawdę wysokim poziomie i jest wiele wchodzących dopiero do tenisa dziewczyn, które prezentują świetną grę. Z każdym rokiem jest coraz trudniej i trzeba pracować coraz ciężej, by utrzymać się w stawce - przekonywała.

Przyszłoroczne występy Radwańska zainauguruje turniejem WTA w Auckland, który odbędzie się w dniach 1-13 stycznia.
Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Skopiowano do schowka