Kryzys Radwańskiej trwa. Szybki koniec w Seulu

Na drugiej rundzie Agnieszka Radwańska zakończyła zmagania w turnieju WTA w Seulu. Polka, która triumfowała tam pięć lat temu, przegrała w dwóch setach z rozstawioną z numerem siódmym Rumunką Iriną-Camelią Begu.

Był to trzeci pojedynek tych zawodniczek. Wcześniej lepsza okazywała się Polka - w Australian Open w 2013 roku i w Miami dwa lata później. W trzecim starciu górą była Rumunka.

Deszcz przeszkadzał

Spotkanie było przerwane na łącznie kilkadziesiąt minut z powodu deszczu po zakończeniu pierwszego seta przegranego przez Polkę 4:6 oraz w drugim przy stanie 4:3 dla Begu. Po powrocie na kort 55. w rankingu WTA Rumunka nie dała już wydrzeć sobie zwycięstwa.

W stolicy Korei Południowej Radwańska wygrała zatem tylko jedno spotkanie - w dwóch setach z Amerykanką Bethanie Mattek-Sands. O kończącym się powoli sezonie krakowianka chciałaby pewnie jak najszybciej zapomnieć. W najnowszym zestawieniu rankingu spadła na sześćdziesiąte miejsce.