Nie straciła seta, wygrała turniej. 16-letnia Polka wkracza do wielkiego tenisa

Duży wyczyn Igi Świątek. Niemająca jeszcze 17 lat polska tenisistka wygrała turniej ITF o puli nagród 25 tys. dolarów w amerykańskim Pelham. To największy sukces w karierze warszawianki.

Świątek rywalizację w Alabamie rozpoczynała jako 692. rakieta świata, musiała więc przebijać się przez eliminacje. Te nie sprawiły jej żadnego problemu i przeszła je jak burza, tracąc ledwie trzy gemy.

Bez straty seta

Zresztą sam turniej wyglądał podobnie. Polka wygrała osiem kolejnych starć, a po drodze nie straciła nawet seta. Kapitalną formę nasza tenisistka pokazała szczególnie w finale przeciwko Amerykance Allie Kiick.

Od stanu 2:2 w pierwszym secie Świątek dzieliła i rządziła. Wygrała dziesięć kolejnych gemów, a w konsekwencji mecz i turniej. Decydujący pojedynek trwał ledwie 49 minut.

16-latka wygrała piąty w karierze turniej rangi ITF (wcześniej Sztokholm 2016, Bergamo i Gyor 2017, Szarm el-Szejk 2018), ale pierwszy o puli 25 tys. dolarów. Oprócz nagrody pieniężnej na konto Polki trafi też 51 punktów do rankingu WTA, a to może dać jej awans nawet o 250 miejsc.

Iga Świątek (Polska, Q) - Allie Kiick (USA) 6:2, 6:0