Magda jak skała. Podbija Australię

Magda Linette sprawiła kolejną miłą niespodziankę. Pokonała zdecydowanie wyżej notowaną Rosjankę Darię Kasatkinę i jest już w trzeciej rundzie Australian Open.

Linette wygrała 7:6 (7-4), 6:2. A przecież Kasatkina w Melbourne była rozstawiona, to 25. rakieta świata. Polka w rankingu jest na 74. miejscu.

Wcześniej poradziła sobie również z wyżej sklasyfikowaną rywalką, Amerykanką Jennifer Brady (65. lokata).

Podniosła się

Łatwo nie było, zwłaszcza w pierwszym secie, który trwał 70 minut i mógł przyprawić o palpitacje serca. Linette zaczęła od stracenia własnego podania, ale pozbierała się i wystrzeliła. Wygrała trzy gemy z rzędu, w końcu prowadziła 5:2.

Wtedy zaczął się dramat Polki. Poczuła ból w stawie skokowym i potrzebowała pomocy fizjoterapeutki. Kilkuminutowa przerwa wcale jej nie pomogła. Ruszała się jak mucha w smole, wyraźnie z grymasem bólu. Kasatkina ją dopadła. Odrobiła straty, potrzebny był tie-break. W nim znów emocjonalny rollercoaster. Rosjanka miała dwa punkty przewagi i - zdawało się - autostradę do zwycięstwa, ale zaczęła się gubić, popełniała podwójne błędy serwisowe, a tymczasem u Magdy najwyraźniej ból minął. Zdobyła pięć punktów z rzędu i mogła podnieść zaciśniętą pięść.

W drugim secie Linette nie pozostawiła złudzeń. Dominowała. Szybko wyszła na prowadzenie 3:0 i było po meczu.

O pierwszy w karierze awans do 1/8 finału w turnieju wielkoszlemowym zagra w piątek z Czeszką Denisą Allertovą.

Magda Linette (Polska) - Daria Kasatnika (Rosja, 22) 7:6 (7-4), 6:2