tvnpix tvnpix
śledź nas na:
  • Google Plus
  • Instagram
  • RSS

Lawina zwolnień trenerów. Na niespełna rok przed igrzyskami

Lawina zwolnień trenerów. Na niespełna rok przed igrzyskami
Foto: tvn24 Prezes PZN Apoloniusz Tajner podjął zaskakujące decyzje

Polski Związek Narciarski poinformował o odwołaniu Wiesława Cempy z funkcji trenera kadry kobiet w biegach narciarskich oraz Mateusza Wantuloka, prowadzącego grupę kombinacji norweskiej. Pracę stracili też szkoleniowcy grup młodzieżowych. Zimowe igrzyska w Pjongczangu już w lutym 2018 roku.

W ocenie zarządu PZN w sezonie 2016/17 nie wszystkie formy organizacyjne dotyczące funkcjonowania kadr narodowych się sprawdziły. Aby sytuację poprawić, zdecydowano się powołać nowych szkoleniowców.

Zyskał asystent

Po odwołaniu Cempy w jego miejsce został zatrudniony Mariusz Hluchnik, poprzednio jego asystent. Teraz cała kadra w biegach narciarskich będzie podlegała sztabowi szkoleniowemu pod kierunkiem trenera głównego Janusza Krężeloka, który ma także bezpośrednio odpowiadać za mężczyzn.

Do zmian doszło również w kadrach młodzieżowych, gdzie odwołany został Adam Kwak zajmujący się panami i odpowiedzialna za kobiety Urszula Migdał.

Złe relacje w zespole

Zarząd PZN podjął także decyzję o odwołaniu szkoleniowców kadry Biało-Czerwonych w kombinacji norweskiej. Oprócz trenera głównego Wantuloka, zwolniony został jego asystent Jan Szturc.

Związek rozpoczął już poszukiwania nowego szkoleniowca, najlepiej zagranicznego. Pod uwagę brane jest także rozpisanie konkursu na to stanowisko.

Jak napisano w oficjalnym komunikacie, zarząd PZN zdecydował się na zmiany wśród szkoleniowców kombinacji norweskiej, "widząc możliwość znacznego poprawienia poziomu sportowego zawodników w najbliższym czasie, a także ze względu na problemy zdrowotne jednego z trenerów oraz utratę dobrych relacji międzyludzkich w zespole".

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Skopiowano do schowka

Komentarze (0)

Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
Zaloguj się, aby dodać komentarz
Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
  • Udostępnij komentarz w:
  • ikona twitter
  • ikona facebook
  • ikona google plus
publikuj
Właśnie pojawiły sie nowe () komentarze - pokaż
Zasady forum
Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24 nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.