tvnpix tvnpix
śledź nas na:
  • Google Plus
  • Instagram
  • RSS

Trenera kadry potrącił samochód, teraz przeszedł operację. "Stan lepszy, ale nadal ciężki"

Trener reprezentacji łyżwiarzy szybkich Witold Mazur, który w zeszłym tygodniu uległ groźnemu wypadkowi podczas jazdy rowerem, przeszedł w szpitalu w Polanicy-Zdrój operację stabilizacji biodra. Szkoleniowca czeka teraz długa rehabilitacja.

- Trener zabieg stabilizacji biodra przeszedł w środę i zniósł go bardzo dobrze. W czwartek lekarze mają go pionizować, bo do tej pory cały czas leżał - powiedziała szefowa wyszkolenia w Polskim Związku Łyżwiarstwa Szybkiego Ewa Białkowska.

Długa droga

Do wypadku doszło w zeszłym tygodniu w środę, dwa dni po powrocie polskich panczenistów ze zgrupowania w Hiszpanii. Podczas treningu rowerowego w szkoleniowca uderzył samochód. W jego wyniku doznał złamania siedmiu żeber, pęknięcia miednicy, opuszczenia płuca, zmiażdżenia kręgów i pozrywania więzadeł.

- Trener jest na pewno w znacznie lepszym stanie psychicznym niż tydzień temu, zaraz po wypadku. Jego stan jest ogólnie zadowalający, ale nadal ciężki. Ma złamane siedem żeber i ciężko mu się oddycha. Czeka go długa droga powrotu do pełnego zdrowia – dodała Białkowska.

Miał pecha do igrzysk

Mazur został trenerem męskiej reprezentacji przed rokiem, zastępując Wiesława Kmiecika. W przeszłości był utytułowanym kadrowiczem. Mimo że w swojej karierze zdobył wiele medali na krajowym podwórku, nigdy nie udało mu się pojechać na igrzyska olimpijskie. Zakwalifikował się nawet na IO w Turynie w 2006 roku, ale wypadł z kadry na ten turniej, z uwagi na redukcję miejsc przez Polski Związek Łyżwiarstwa Szybkiego.

W swojej karierze trenerskiej prowadził także z reprezentację Polski pań (w sezonie 2012/13). Od kiedy zespół przejął trener Krzysztof Niedźwiecki, Mazur nadal z nim współpracował. Pod ich skrzydłami Polki wywalczyły srebro w biegu drużynowym podczas igrzysk w Soczi.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Skopiowano do schowka

Komentarze (0)

Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
Zaloguj się, aby dodać komentarz
Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
  • Udostępnij komentarz w:
  • ikona twitter
  • ikona facebook
  • ikona google plus
publikuj
Właśnie pojawiły sie nowe () komentarze - pokaż
Zasady forum
Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24 nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.