tvnpix tvnpix
śledź nas na:
  • Google Plus
  • Instagram
  • RSS

Zdobyła brąz z Kowalczyk, kończy karierę. "Z powodów zdrowotnych"

Zdobyła brąz z Kowalczyk, kończy karierę. "Z powodów zdrowotnych"
Foto: Michal 66 CC BY-SA 3.0 | Video: Michal 66 CC BY-SA 3.0, facebook.com/jan.svensson Sylwia Jaśkowiec zakończyła karierę

Biegaczka narciarska Sylwia Jaśkowiec postanowiła zakończyć karierę. 32-letnia zawodniczka od trzech lat zmagała się z kontuzjami. - To była trudna decyzja, ale nie jestem w stanie realizować obciążeń treningowych na najwyższym poziomie - oświadczyła.

Największy sukces Jaśkowiec odniosła na mistrzostwach świata w 2015 roku w Falun, gdzie wraz z Justyną Kowalczyk wywalczyła brązowy medal w sprincie drużynowym.

"Kontuzja kolana wciąż się odnawia"

Trzykrotnie reprezentowała Polskę w igrzyskach olimpijskich: w 2010 roku w Vancouver, w 2014 w Soczi i 2018 w Pjongczangu. Wraz z Kowalczyk zajmowała piąte i siódme miejsce w Soczi i Pjongczangu w sprincie drużynowym, a w rywalizacji sztafet 4x5 km wywalczyła siódmą i dziesiątą lokatę.

Ponadto biegaczka LKS Osieczany ma w swoim dorobku 33 medale mistrzostw Polski i dwa tytuły młodzieżowej mistrzyni świata z 2007 roku w biegu na 10 km stylem dowolnym i na 15 km w biegu łączonym.

- Decyzję podjęłam z powodów zdrowotnych. Kontuzja kolana wciąż się odnawia, nie jestem w stanie realizować obciążeń treningowych na najwyższym poziomie. Pozostanie wiele pięknych wspomnień. Doświadczyłam wszystkich możliwych emocji związanych z biegami narciarskimi. Nie zamierzam rozstawać się z biegówkami, myślę o pracy trenerskiej – zapowiedziała Jaśkowiec.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Skopiowano do schowka