tvnpix tvnpix
śledź nas na:
  • Google Plus
  • Instagram
  • RSS

Stoch znowu najlepszy. Komplet Polaków w konkursie

Kolejny dzień rywalizacji w cyklu skoków narciarskich Raw Air i kolejna wygrana Kamila Stocha. Tym razem lider polskiej kadry okazał się najlepszy w kwalifikacjach do czwartkowego konkursu Pucharu Świata w Trondheim. Tym samym Stoch powiększył przewagę nad drugim w klasyfikacji turnieju Raw Air Norwegiem Robertem Johanssonem do 70,2 punktu.

Skoczek z Zębu nie przestaje dominować nad konkurencją. We wtorek w wielkim stylu wygrał zawody w Lillehammer, a dzień później potwierdził wyborną formę.

Z krótszego rozbiegu

Stoch osiągnął bardzo daleką odległość 140 metrów, mimo że ruszył z krótszego najazdu niż reszta stawki. Za swoją próbę otrzymał niemal idealne noty i zgromadził w sumie 155,4 pkt.

Za trzykrotnym mistrzem olimpijskim uplasowali się Norweg Andreas Stjernen, który uzyskał największą odległość - 141,5 m (z dwunastej belki) oraz Austriak Stefan Kraft - 140 m.

Do konkursu głównego w Trondheim zakwalifikował się komplet sześciu Biało-Czerwonych. Poza Stochem w czołówce znalazł się Dawid Kubacki, który zajął ósmą pozycję po próbie na 133,5 m (137,6 pkt.). Reszta Polaków skakała dość równo: Maciej Kot - 132 m, Piotr Żyła 131 m, Stefan Hula - 130,5 m i Jakub Wolny - 128 m.

Mordercza impreza

W turnieju Raw Air na skoczniach w Oslo, Lillehammer, Trondheim i mamucie w Vikersund zaplanowano cztery konkursy indywidualne i dwa drużynowe. Przez 10 dni skoczkowie codziennie uczestniczą w zawodach, kwalifikacjach i treningach.

Do klasyfikacji generalnej turnieju Raw Air pod uwagę są brane noty zawodników uzyskane w czterech konkursach indywidualnych, dwóch drużynowych i w czterech seriach kwalifikacyjnych. Zwycięzcą cyklu zostanie ten zawodnik, który po 16 skokach będzie miał najwyższą notę łączną.

Premia dla zwycięzcy wynosi 60 tysięcy euro, za drugie miejsce - 30 tysięcy i za trzecie - 10 tysięcy.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Skopiowano do schowka

Komentarze (0)

Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
Zaloguj się, aby dodać komentarz
Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
  • Udostępnij komentarz w:
  • ikona twitter
  • ikona facebook
  • ikona google plus
publikuj
Właśnie pojawiły sie nowe () komentarze - pokaż
Zasady forum
Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24 nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.