Białorusinka straszy przed igrzyskami. Siedem pudeł i przedostatnie miejsce Polki

Weronika Nowakowska zajęła przedostatnie, 29. miejsce w biegu ze startu wspólnego na 12,5 km biathlonowego Pucharu Świata w Anterselvie. Zwyciężyła - po raz 27. w karierze - trzykrotna złota medalistka olimpijska z Soczi Białorusinka Daria Domraczewa.

Nowakowska, która we Włoszech wystartowała wyłącznie w tej konkurencji, strzelała najgorzej ze wszystkich zawodniczek - spudłowała siedmiokrotnie.

Do triumfatorki straciła ponad pięć i pół minuty.

Szlifują formę

Trzy inne kadrowiczki - Krystyna Guzik, Magdalena Gwizdoń i Monika Hojnisz - w ogóle nie pojechały do Anterselvy. Zamiast tego zostały w niemieckim Ruhpolding, gdzie szlifują formę przed igrzyskami olimpijskimi w Pjongczangu (9-25 lutego).

Domraczewa, która na najwyższym stopniu podium stanęła po raz drugi w tym sezonie, pomyliła się na strzelnicy raz. Drugie miejsce zajęła reprezentantka Słowacji Anastasiya Kuzmina, która spudłowała trzykrotnie. Niecałe pięć sekund po niej linię mety minęła Kaisa Makarainen (cztery błędy).

Finka utrzymała się na pozycji liderki klasyfikacji generalnej.