Kowalczyk przeskoczyła o 12 pozycji. Norweżki zmiażdżyły konkurencję

Justyna Kowalczyk zajęła 37. miejsce w biegu na dochodzenie na 10 km techniką klasyczną narciarskiego Pucharu Świata w Dobbiaco. Triumfowała Norweżka Marit Bjoergen.

Dzień wcześniej Kowalczyk słabo spisała się na tym dystansie biegnąc techniką dowolną, przez co w niedzielę ruszyła na trasę nieco ponad dwie minuty po zwyciężczyni sobotniego biegu, którą okazała się Charlotte Kalla.

Polka w "klasyku" czuje się znacznie lepiej niż w "łyżwie". Pokazała to po raz kolejny. Udało się awansować o 12 miejsc, bo do dobiegu ruszała na 49. pozycji. Do Bjoergen straciła 2.41,3 s.

Norweskie podium

Norweżka spisała się znakomicie. Odrobiła do Kalii 22 sekundy. Wygrała minimalnie po morderczym finiszu. To jej drugie zwycięstwo w tym sezonie.

Na ostatnich metrach morderczy bój stoczyła z rodaczkami. Nieznacznie wyprzedziła Ingvild Flugstad Oestberg (0,3 straty) i Heidi Weng - (0,8).

Na starcie stanęły jeszcze dwie Polki. Wracająca po kontuzji Sylwia Jaśkowiec uplasowała się na 61. pozycji,  a Martyna Galewicz na 69. W klasyfikacji generalnej prowadzi Kalla. Bjoergen jest czwarta, a Kowalczyk 27.

Teraz przerwa

Najlepszą polską biegaczkę czeka teraz dłuższa przerwa. Podopieczna trenera Aleksandra Wierietielnego nie wystąpi w odbywającym się na przełomie roku morderczym cyklu Tour de Ski oraz sprinterskich zmaganiach w Dreźnie (13-14 stycznia), które zaplanowane są techniką dowolną.

Na pucharowe trasy wróci 20 stycznia w Planicy. Celem numer jeden na ten sezon są dla niej igrzyska w Pjongczangu.