tvnpix tvnpix
śledź nas na:
  • Google Plus
  • Instagram
  • RSS

"Jestem najlepsza na świecie?". Medalistka olimpijska po wybudzeniu ze śpiączki

"Jestem najlepsza na świecie?". Medalistka olimpijska po wybudzeniu ze śpiączki
Foto: Wikipedia (CC BY-SA 4.0) W sezonie 2014/15 Anna Holmlund zdobyła małą kryształową kulę

- Czy jestem najlepszą narciarką na świecie? - Tak, zdaniem mamy Anny Holmlund, brzmiały pierwsze słowa Szwedki po wybudzeniu ze śpiączki. Brązowa medalistka zimowych igrzysk w Soczi pod koniec ubiegłego roku uległa poważnemu wypadkowi.

Do tego dramatycznego zdarzenia doszło 19 grudnia 2016 roku. Brązowa medalistka igrzysk w Soczi w narciarstwie dowolnym w konkurencji skicross miała podczas treningu w Bolzano poważny wypadek.

Szwedka doznała obrażeń głowy, doszło do niewielkiego krwotoku mózgowego. W czterostopniowej skali jej uraz zdiagnozowano jako trzeci. Czwarty oznacza śmierć mózgu. Holmlund cały czas utrzymywana była w śpiączce farmakologicznej. Przez dziesięć dni była hospitalizowana w Bolzano, później przewieziono ją do klinki neurologicznej w Sztokholmie.

Tylko ona może

Aż do 18 maja 2017 roku - wtedy lekarzom udało się ją wybudzić. Jak poinformował zespół medyczny - narciarka rozpoznawała rodzinę, można było też z nią się komunikować.

- Czy jestem najlepszą narciarką na świecie? - to były jej pierwsze słowa po wybudzeniu. Tak twierdzi mama Anny, która razem ze swoim mężem pierwszy raz od tamtego zdarzenia opowiedziała dziennikarzom szwedzkiej gazety "Dagens Nyheter" o postępach robionych przez córkę.

- Kiedy rano wstaje przynajmniej dwie osoby muszą być przy niej. Jej ciało jest tak niestabilne - wyznała pani Margaretha.

- Lekarze mówią, że nie są w stanie zrobić wiele więcej niż zostało zrobione. Jeśli jest jakaś osoba, która może to wszystko przezwyciężyć, to właśnie Anna - nie ma wątpliwości, ojciec zawodniczki Lars Holmlund.

W lipcu Anna opuści klinikę i wróci do domu w Sundsvall, gdzie będzie kontynuowała rehabilitację.
Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Skopiowano do schowka

Komentarze (0)

Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
Zaloguj się, aby dodać komentarz
Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
  • Udostępnij komentarz w:
  • ikona twitter
  • ikona facebook
  • ikona google plus
publikuj
Właśnie pojawiły sie nowe () komentarze - pokaż
Zasady forum
Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24 nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.