tvnpix tvnpix
śledź nas na:
  • Google Plus
  • Instagram
  • RSS

Drapieżny kask Kota. "Jest kocur"

Drapieżny kask Kota. "Jest kocur"
Foto: facebook.com / Maciej Kot Efektowny kask Macieja Kota

Maciej Kot jako pierwszy z polskich skoczków zaprezentował kask, w którym wystartuje w mistrzostwach świata w Lahti. W walce o medale ma mu pomóc efektowny "bengal" wymalowany na sprzęcie.

Autorem obrazka na kasku Kota jest Szymon Chwalisz. Ten sam malarz, który wykonał również poprzedni rysunek dla sportowca. Tamten był jednak nieco komiksowy. Jak podkreśla artysta, teraz "bengal" na kasku jest dojrzały i pewny siebie. - Mam nadzieję, że takie będą też skoki Maćka - podkreśla malarz.
Kot wśród faworytów

Kot przeżywa najlepszy okres w karierze. Jest piątym zawodnikiem klasyfikacji generalnej Pucharu Świata, tej zimy po raz pierwszy wygrał konkurs.

Ogólnie najlepszy był dwukrotnie, w tym w ostatnich zawodach przed mistrzostwami świata. Polak nie miał sobie równych w konkursie na skoczni normalnej w Pjongczangu, a to doskonały prognostyk z dwóch powodów.

Dokładnie na tej skoczni za rok zostanie rozegrany konkurs olimpijski, a już w najbliższą sobotę pierwszy konkurs MŚ odbędzie się na obiekcie właśnie takich rozmiarów. W tej rywalizacji Kot powinien liczyć się w walce o medale. Nawet o złoto.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Skopiowano do schowka