tvnpix tvnpix
śledź nas na:
  • Google Plus
  • Instagram
  • RSS

Cztery poważne kontuzje i wraca

Cztery poważne kontuzje i wraca
Foto: Wikipedia | Video: Wikipedia Gangnes wraca do skoków

Skoczek narciarski Kenneth Gangnes jest po czterech poważnych kontuzjach kolana, ale zapowiada, że w nadchodzącym sezonie wróci do rywalizacji. - Nauczyłem się pokory - powiedział jeden z najbardziej utalentowanych norweskich skoczków.

Gangnes nie bez powodu nazywany jest przez norweskie media "ptakiem z podciętymi skrzydłami". W swoim dorobku ma złoty medal mistrzostw świata w lotach narciarskich w 2016 roku w Kulm w drużynie i srebrny indywidualnie, ale pech go nie opuszcza. Od 2010 roku Norweg cztery razy zerwał więzadła kolana, po dwa razy w każdym, a ostatni raz w listopadzie.

Trener pod wrażeniem

Teraz lekarze stwierdzili, że jest już zdrowy, a po letnich treningach oraz testach fizycznych, jak twierdzą działacze, może startować w Pucharze Świata.

Austriacki trener norweskich skoczków Alexander Stoeckl jest zdumiony i pełen szacunku. - Wiele lat jestem związany z tą dyscypliną, ale jeszcze nigdy nie spotkałem zawodnika, który po czterech tak poważnych kontuzjach zdecydował się powrócić na skocznię. Kenneth imponuje nam przede wszystkim siłą psychiczną i otrzyma każdą możliwą pomoc - powiedział na łamach dziennika "Verdens Gang".

Pierwsze skoki Norweg wykona, gdy tylko spadnie śnieg. W grę wchodzą dwie skocznie normalne, w Midtstubakken w Oslo oraz w Lillehammer.

Dość bycia sprzedawcą

Wyjaśnił, że chodzi mu głównie o prywatną walkę ze sobą, lecz istnieje też strona finansowa.

- Kontuzjowany skoczek nie zarabia, a premie w zawodach Pucharu Świata są bardziej interesujące niż moja obecna praca jako sprzedawca w sklepie sportowym na pół etatu. Moim celem jest dobry sezon z mistrzostwami świata, ale po tylu urazach nauczyłem się pokory i traktowania każdego dnia bez kontuzji jako nagrody - przyznał dziennikarzom skoczek.
Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Skopiowano do schowka