tvnpix tvnpix
śledź nas na:
  • Google Plus
  • Instagram
  • RSS

Pierwszy kraj zagroził bojkotem igrzysk w Pjongczangu

Francuscy sportowcy nie pojadę na igrzyska w Pjongczangu, jeśli ich bezpieczeństwo nie będzie zagwarantowane - zaznaczyła minister sportu Laura Flessel. Odniosła się w ten sposób do napięcia wokół sąsiadującej z krajem gospodarza lutowych igrzysk Korei Północnej.

- Nigdy nie narazimy francuskiej ekipy na niebezpieczeństwo. Jeśli sytuacja się pogorszy i nie będziemy mieć zagwarantowanego bezpieczeństwa, to nasza reprezentacja zostanie w domu. Śledzimy rozwój sytuacji i współpracujemy ściśle z ministerstwem spraw zagranicznych. Będziemy nadal się przyglądać te sprawie i analizować ją - zaznaczyła Flessel w rozmowie z radiem RTL.

Francja jest pierwszym krajem, który dopuścił możliwość rezygnacji reprezentacji swojego kraju z udziału w przyszłorocznych zimowych igrzyskach.

Temat konfliktu dotyczącego Korei Płn. był też poruszany podczas ostatniej sesji Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego w Limie. - Wzywamy do znalezienia dyplomatycznego rozwiązania i do pokoju - podkreślił prezydent MKOl Thomas Bach.

- Nie mamy planu B co do gospodarza najbliższych zimowych igrzysk - dodał.

Próby z rakietami balistycznymi

Igrzyska odbędą się w dniach 9-25 lutego w Pjongczangu, oddalonym o 80 kilometrów od granicy z Koreą Północną.

Napięta sytuacja między Koreą a USA to efekt podziemnego zdetonowania w tym azjatyckim państwie 3 września potężnego ładunku nuklearnego i przeprowadzenie kilkanaście dni później kolejnej próby rakiety balistycznej o znacznym zasięgu.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Skopiowano do schowka

Komentarze (0)

Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
Zaloguj się, aby dodać komentarz
Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
  • Udostępnij komentarz w:
  • ikona twitter
  • ikona facebook
  • ikona google plus
publikuj
Właśnie pojawiły sie nowe () komentarze - pokaż
Zasady forum
Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24 nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.