tvnpix tvnpix
śledź nas na:
  • Google Plus
  • Instagram
  • RSS

Myśli o medalu, pracy nie rzuci. "Jestem gotowy nieść ludziom pomoc"

Myśli o medalu, pracy nie rzuci. "Jestem gotowy nieść ludziom pomoc"
Foto: Sasha Krotov / wiki (CC BY 3.0) | Video: tvn24 Zbigniew Bródka nigdy nie pomyślał, by dla sportu rzucić pracę w straży

Zbigniew Bródka (UKS Błyskawica Domaniewice) nie podjął jeszcze decyzji o swojej przyszłości, ale rozpoczął już przygotowania do kolejnego sezonu. - Nie mogę żyć bez sportu, tak jak i bez pracy, która jest moją pasją - wyznał mistrz olimpijski w łyżwiarstwie szybkim z roku 2014.

Po złoto igrzysk na dystansie 1500 m Polak sięgnął w Soczi, a wracał stamtąd i z brązem wywalczonym w drużynie. Cztery lata później w Pjongczangu zakończyło się na 12. lokacie, czyli poniżej oczekiwań.

I myślach o zakończeniu kariery.

Dodatkowa mobilizacja

- Do dziś nie podjąłem decyzji, co dalej - oświadczył Bródka. -  Poczekam na wyniki wyborów władz w Polskim Związku Łyżwiarstwa Szybkiego, zobaczę też, jak będą wyglądały sprawy związane ze sztabem szkoleniowym.

Po latach rywalizacji zmęczony i zniechęcony nie jest. - Absolutnie, wprost przeciwnie. Utwierdziłem się w przekonaniu, że mogę coś jeszcze znaczącego osiągnąć w tej dyscyplinie. Mam złoty, a także brązowy medal olimpijski, ale nie mam tego z mistrzostw świata w starcie indywidualnym. I to jest ta dodatkowa mobilizacja, gdybym zdecydował się na kontynuowanie kariery panczenisty - stwierdził.

Zapewnił też, że pracy zawodowej - w Państwowej Straży Pożarnej w Łowiczu - nie rzuci. - Nigdy przez myśl mi nie przeszło, że mógłbym przestać być strażakiem. W każdej chwili gotowy jestem nieść pomoc ludziom, którzy znaleźli się w sytuacji zagrożenia, czy w ogóle ruszyć do jakiejkolwiek akcji ratowniczej, bo zawód strażaka nie sprowadza się tylko do gaszenia pożarów.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Skopiowano do schowka

Komentarze (0)

Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
Zaloguj się, aby dodać komentarz
Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
  • Udostępnij komentarz w:
  • ikona twitter
  • ikona facebook
  • ikona google plus
publikuj
Właśnie pojawiły sie nowe () komentarze - pokaż
Zasady forum
Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24 nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.