tvnpix tvnpix
śledź nas na:
  • Google Plus
  • Instagram
  • RSS

Trzech kandydatów na selekcjonera siatkarzy. "Negocjacje na finiszu"

Niewykluczone, że jeszcze przed świętami poznamy nazwisko nowego selekcjonera reprezentacji Polski siatkarzy. - Negocjacje z trzema kandydatami są już na finiszu - poinformował prezes PZPS Jacek Kasprzyk.

W finałowej trójce zostało trzech trenerów - Włosi: Mauro Berruto i Ferdinando De Giorgi oraz Bułgar Radostin Stojczew. Wszyscy mają czas do piątku, aby odnieść się do umów otrzymanych przez związek. Do końca roku obowiązuje kontrakt Stephane'a Antigi, który jest bliski objęcia reprezentacji Kanady.

- Do wszystkich kandydatów, którzy zaproszeni zostali do Warszawy, zostały wysłane umowy. Nie od wszystkich dostaliśmy jeszcze ich uwagi lub informację o akceptacji. Zarząd zbiera się 20 grudnia i wówczas komisja przedstawi rekomendację. Odbędzie się głosowanie i mam nadzieję, że poznamy już nazwisko przyszłego szkoleniowca - powiedział Kasprzyk.

Piłeczka po ich stronie

Nowy selekcjoner może zostać zaprezentowany kibicom jeszcze przed świętami.

- Konferencja z nowym szkoleniowcem zaplanowana jest na 21 lub 22 grudnia. W zależności oczywiście od tego, czy we wtorek zarząd przyjmie rekomendację zespołu. Teraz piłeczka jest po stronie trenerów. Zarząd będzie głosował nad jednym nazwiskiem. Jeśli nie zostanie zaakceptowany? To wówczas musi zostać podjęta decyzja, czy konkurs zostanie rozpisany na nowo, czy wybierzemy spośród pozostałych kandydatów - powiedział rzecznik prasowy PZPS Janusz Uznański.

Spośród wymienionych trzech kandydatów w Polsce najbardziej znany jest De Giorgi. Włoch od ponad roku prowadzi Zaksę Kędzierzyn-Koźle i zdobył z nią mistrzostwo Polski. Dotychczas nie prowadził żadnej reprezentacji.

Stojczew i Berruto rozstawali się z federacjami - odpowiednio bułgarską i włoską - w konflikcie. Pierwszy z nich nie potrafił porozumieć się z działaczami, a drugi - z siatkarzami. Obaj to jednak doskonali szkoleniowcy, co udowodnili wynikami. Bułgar to ojciec sukcesów Trentino, z kolei Włoch z reprezentacją Italii zdobył chociażby brązowy medal igrzysk.

- Nie chciałbym tego przedłużać i zależy mi na tym, byśmy nazwisko trenera polskiej kadry siatkarzy poznali 20 grudnia. Nie można jednak decyzji podjąć zbyt pochopnie, dlatego wszyscy muszą być przekonani, że to najlepszy wybór - podkreślił Kasprzyk.

Niezadowolenie po Rio

Decyzja o tym, aby nie przedłużać umowy z Antigą zapadła po nieudanych igrzyskach olimpijskich w Rio de Janeiro. Polacy odpadli w ćwierćfinale po porażce z USA. Ale Antiga może pochwalić się także dużym sukcesem - w 2014 roku wywalczył z Polakami złoty medal M

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Skopiowano do schowka

Komentarze (0)

Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
Zaloguj się, aby dodać komentarz
Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
  • Udostępnij komentarz w:
  • ikona twitter
  • ikona facebook
  • ikona google plus
publikuj
Właśnie pojawiły sie nowe () komentarze - pokaż
Zasady forum
Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24 nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.