Kanada odprawiona. 70 punktów w pierwszym secie

W drugim meczu rozgrywanego w Krakowie siatkarskiego XV Memoriału Jerzego Huberta Wagnera Polska pokonała Kanadę 3:0. Najbardziej zacięty był pierwszy set, wygrany 36:34.

W piątek Polacy przegrali 2:3 z Francji, natomiast Kanadyjczycy - prowadzeni przez byłego trenera Biało-Czerwonych Stephane’a Antigę - ulegli Rosji 1:3.

Memoriał Wagnera, który jest ostatnim sprawdzianem formy przed zaczynającymi się 24 sierpnia w Polsce mistrzostwami Europy, zostanie zakończony w niedzielę.

Aż 39 minut

W porównaniu z meczem z Francją trener polskiej reprezentacji Ferdinando De Giorgi dokonał jednej zmiany w składzie. Środkowego Łukasza Wiśniewskiego zastąpił Bartłomiej Lemański.

Biało-Czerwoni zaczęli w dobrym stylu i szybko objęli prowadzenie 7:2, a potem 8:3. Po przerwie technicznej Kanadyjczycy zabrali się do odrabiania strat i przegrywali już tylko jednym punktem – 15:16.

Od tego momentu trwała zacięta walka. Set trwał aż 39 minut, a zakończył go skutecznym atakiem Dawid Konarski.

Drugiego seta lepiej zaczęli Kanadyjczycy, jednak Polacy cały czas ich gonili. A po dwóch blokach Konarskiego prowadzili 20:18. Trzy kolejne akcje przyniosły im trzy punkty i tej przewagi już nie roztrwonili.

W trzeciej partii było już 24:21 dla Biało-Czerwonych, ale rywale dzielnie się bronili. Dopiero czwarta piłka meczowa zakończyła ten pojedynek.

Polska - Kanada  3:0 (36:34, 25:20, 26:24).

Polska: Mateusz Bieniek, Fabian Drzyzga, Dawid Konarski, Bartosz Kurek, Bartłomiej Lemański, Michał Kubiak i Paweł Zatorski (libero) oraz Jakub Popiwczak (libero), Maciej Muzaj, Grzegorz Łomacz, Rafał Buszek.

Kanada: Tyker Sanders, Steven Marshall, Nicholas Hoag, Sharone Evans Vernon, Daniel Jansen Vandoorn, Lucas van Berkel i Blair Bann (libero) oraz Brett Walsh, Duquettie Bryan, Bradley Gunter, Arthur Szwarc.