Wyczerpujący mecz rywali Polaków i świetny wynik dla Biało-Czerwonych

Pięć setów potrzeba było do wyłonienia zwycięzcy spotkania Serbii z Francją, rywali naszej reprezentacji w kolejnej fazie siatkarskich mistrzostw świata. W tie-breaku lepsi byli Serbowie, którzy tym samym niemal na sto procent pozbawili Trójkolorowych szans na wyjście z grupy. To także dobry wynik dla Biało-Czerwonych.

Sytuacja Francuzów nie była ciekawa jeszcze zanim obie ekipy wyszły na parkiet. Do drugiej rundy awansowali w bólach, z dwoma porażkami na koncie. Wylądowali w niej ze słabym bilansem jedenastu punktów, zaczynali z trzeciego miejsca.

W piątek znów zawiedli, choć spotkanie wcale nie musiało skończyć się dla nich porażką. Co więcej, niewiele brakowało, aby po kilkudziesięciu minutach prowadzili w setach 2:0. Popełniający błędy Serbowie robili wszystko, żeby ułatwić im zadanie.

Marnowali piłki setowe...

Pierwszą partię Francuzi ułożyli sobie przed drugą przerwą techniczną, gdy rywali nękał zagrywką Thinbault Rossard. Wygraną dowieźli do końca, za chwilę mogło być jeszcze piękniej, bo wydawało się, że scenariusz powtórzą w kolejnej odsłonie. Tym razem finisz był w ich wykonaniu fatalny.

Mieli trzy piłki setowe, gdy nagle zaczęli zawodzić. Serbowie doprowadzili do remisu 24:24, potem zmusili do błędów francuskiego gwiazdora Earvina N'Gapetha. Ten najpierw zatrzymał się na bloku, potem posłał piłkę w aut i w setach zrobiło się 1:1.

... i meczowe

Kolejne dwa sety to zdecydowana wygrana Serbów, a następnie odpowiedź Trójkolorowych. W tie-breaku wydawało się, że bliżej zwycięstwa są Francuzi. Piłki meczowe mieli aż trzy. Serbowie trzymali się jednak dzielnie i za chwilę zostali za to wynagrodzeni. Po ich kilku świetnych akcjach, w końcu fatalny błąd w przyjęciu popełnił Nicolas Le Goff. Zrobiło się 18:6 i było po spotkaniu.

Stawkę grupy H uzupełniają piątkowi rywale polskich zawodników - Argentyńczycy, którzy zaczęli drugą fazę z sześcioma punktami i nie liczą się w walce o awans. Zmagania w tej rundzie zakończą się już w niedzielę. To oznacza, że wszystkie reprezentacje w ciągu trzech dni rozegrają po trzy spotkania.

Awansują zwycięzcy grup oraz dwie drużyny z najlepszym bilansem z drugich miejsc. Utworzą one dwie kolejne trzyzespołowe grupy. Triumfatorzy zagrają w półfinałach.

WYNIK:
Serbia - Francja 3:2 (22:25, 26:24, 25:20, 18:25, 18:16)