Nie będzie ćwierćfinału. Polki odpadają z mistrzostw Europy

Polskie siatkarki przegrały w Baku z Turczynkami 1:3 (22:25, 25:27, 25:18, 23:25) w meczu rundy play off mistrzostw Europy i odpadły z turnieju.

Środowe rywalki Biało-Czerwonych awansowały do ćwierćfinału. W nim zmierzą się z Rosjankami.

Rywalki dyktowały warunki

Mimo że Turczynki były faworytkami konfrontacji w Baku, to jednak polscy kibice liczyli na niespodziankę. W fazie grupowej podopieczne trenera Jacka Nawrockiego ograły Niemki 3:2 i Węgierki 3:1, a przegrały tylko z faworyzowanymi gospodyniami 3:0.

Niestety, tym razem Polki nie zdołały pokonać Turcji, mimo że odpoczywały dzień dłużej niż ich rywalki. Od początku spotkania to przeciwniczki dyktowały warunki.

Pierwszy set Turcja wygrała zdecydowanie. W drugiej partii walka była bardziej wyrównana i Polki uległy dopiero po dramatycznej końcówce 25:27, a której nie wykorzystały trzech setboli.

Młoda ekipa Nawrockiego walczyła ambitnie, ale wygranie trzeciego seta to wszystko, na co było ją stać. Generalnie drużynie zabrakło skuteczniejszej zagrywki i siły ognia w ataku. Tym samym Polki odpadły w tej samej fazie mistrzostw Europy, co nasi siatkarze.

Polska - Turcja 1:3 (22:25, 25:27, 25:18, 23:25)

Polska: Joanna Wołosz, Agnieszka Kąkolewska, Zuzanna Efimienko-Młotkowska, Patrycja Polak, Martyna Grajber, Malwina Smarzek, Agata Witkowska (libero) – Natalia Murek, Julia Twardowska, Aleksandra Krzos (libero), Monika Bociek.

Turcja: Naz Aydemir, Eda Erdem, Kubra Akman, Guldeniz Onal, Neriman Ozsoy, Meryem Boz, Hatice Gizem Orgem (libero) – Merve Dalbeler (libero), Gozde Kirdar, Singe Sebnem, Gamze Alikaya, Bahar Toksoy-Guidetti, Hande Baladin.