tvnpix tvnpix
śledź nas na:
  • Google Plus
  • Instagram
  • RSS

16 chętnych do zastąpienia Antigi. Żadnego Polaka

16 trenerów chce poprowadzić męską reprezentację Polski w siatkówce. Wśród szkoleniowców, którzy pragną zastąpić Francuza Stephane'a Antigę, nie ma Polaków. Polski Związek Piłki Siatkowej nie przedłużył umowy z poprzednim selekcjonerem.

Termin przyjmowania zgłoszeń upłynął 31 października. Jak poinformował w komunikacie PZPS, część z kandydatów nie chciała, by informować, że złożyli swoją ofertę.

Znane nazwiska

Zespół, który zajmuje się wyborem szkoleniowca - pod przewodnictwem prezesa PZPS Jacka Kasprzyka - w piątek ma dokonać wstępnej selekcji i wytypować trenerów, z którymi będą przeprowadzone rozmowy. Jak dodano, związek pozostawia sobie możliwość prowadzenia rozmów z osobami, które nie przesłały oferty, ale "ich kwalifikacje i potencjał są godnymi uwagi i służyć mogą polskiej siatkówce".

Pod koniec października Kasprzyk w rozmowie z dziennikarzami informował, że wówczas zgłosiło się 11 chętnych, m.in. włoski trener Zaksy Kędzierzyn-Koźle Ferdinando de Giorgi, Bułgar Radostin Stojczew, Argentyńczyk Daniel Castellani, który w latach 2009-10 prowadził już biało-czerwonych oraz Włosi Andrea Giani i Andrea Gardini. Ostatni z wymienionych był asystentem swojego rodaka Andrei Anastasiego, gdy ten był trenerem Polaków w latach 2011-13. Obecnie pracuje w Indykpolu AZS Olsztyn.

Praca na 4 lata

Szef PZPS zaznaczył wówczas, że wybór dokonany zostanie pod koniec listopada lub na początku grudnia. Podkreślił, że nowy trener będzie miał prawo do końca sezonu prowadzić klubowy zespół, z którym obecnie pracuje.

- Chcielibyśmy, żeby nowy trener pracował w cyklu olimpijskim, czyli cztery lata, oczywiście z weryfikacją po dwóch - powiedział wówczas Kasprzyk.

Pierwszą poważną imprezą nowego selekcjonera będą mistrzostwa Europy, które odbędą się w przyszłym roku w Polsce (25 sierpnia - 3 września).

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Skopiowano do schowka

Komentarze (0)

Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
Zaloguj się, aby dodać komentarz
Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
  • Udostępnij komentarz w:
  • ikona twitter
  • ikona facebook
  • ikona google plus
publikuj
Właśnie pojawiły sie nowe () komentarze - pokaż
Zasady forum
Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24 nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.