tvnpix tvnpix
śledź nas na:
  • Google Plus
  • Instagram
  • RSS

"Gest Kozakiewicza" po meczu z Polską. Trener ukarany

Trener siatkarskiej reprezentacji Argentyny Julio Velasco doigrał się za swoje zachowanie bezpośrednio po piątkowym meczu z Polską. Za karę kolejny występ Albicelestes musi obejrzeć z wysokości trybun.

Międzynarodowa Federacja Piłki Siatkowej (FIVB) zakazała Argentyńczykowi prowadzenia reprezentacji w sobotnim spotkaniu mistrzostw świata z Serbią.

 
Jak dziecko

Velasco głośno komentował decyzje sędziów w trakcie dramatycznego tie-breaka, zakończonego sukcesem jego siatkarzy. Po zdobyciu decydującego punktu trener cieszył się jak dziecko, przebiegł przez boisko, podskakiwał, a na koniec czterokrotnie zaprezentował gest, z którego na igrzyskach w Moskwie (1980) zasłynął Władysław Kozakiewicz.

Komu nasz złoty tyczkarz zadedykował "wała", wiadomo było od razu - wygwizdującej go publiczności. Z Velasco sprawa nie jest jednoznaczna. Nie brakuje takich, którzy twierdzą, że w ten sposób chciał obrazić polskich siatkarzy i kibiców. Według innej teorii trener po prostu "podziękował" sędziom, mając im za złe kilka decyzji krzywdzących, w jego mniemaniu, Argentynę.

Działacze FIVB nie dociekali, tylko uznali gest za obraźliwy i ukarały wybuchowego selekcjonera.

Albicelestes wygrali 3:2, choć Polacy prowadzili w tie-breaku już 14:11 i mieli trzy meczbole.

 
Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Skopiowano do schowka