tvnpix tvnpix
śledź nas na:
  • Google Plus
  • Instagram
  • RSS

Na razie bez zmian personalnych. "Selekcjoner przedstawi swoją wizję pracy"

Na razie bez zmian personalnych. "Selekcjoner przedstawi swoją wizję pracy"
Foto: Jacek Bednarczyk / PAP | Video: PAP Siatkarze zawiedli

Na najbliższym posiedzeniu zarządu PZPS zajmie się raportem trenera Ferdinando De Giorgiego z występu polskich siatkarzy w mistrzostwach Europy. Kierownictwo federacji chce też usłyszeć wizję budowania zespołu i cele sportowe na lata 2018-20.

Biało-Czerwoni zakończyli udział w turnieju przed własną publicznością w barażu o ćwierćfinał. W środę przegrali ze Słowenią 0:3.

"W związku z niesatysfakcjonującym wynikiem PZPS dokona wnikliwej analizy sezonu 2017 męskiej kadry narodowej" – napisano w oficjalnym komunikacie.

Obecny będzie De Giorgi

Federacja chce także usłyszeć stanowisko sztabu medycznego, ocenę Pionu Sportu i Szkolenia, Wydziału Szkolenia oraz zapowiedziała rozmowy indywidualne z obecnymi i potencjalnymi reprezentantami.

- Oczywiście jestem przygotowany na to, by wyrazić swoją opinię na temat tego, co się stało. Nie zrobię tego jednak teraz, pod wpływem emocji, parę godzin po tym, jak odpadliśmy z turnieju. Muszę się zastanowić i przeanalizować ostatnie pięć miesięcy – stwierdził kapitan kadry Michał Kubiak.

Na najbliższym posiedzeniu zarządu obecny będzie De Giorgi.

"Selekcjoner zaprezentuje raport oraz przedstawi swoją wizję pracy na lata następne. Na tym spotkaniu nie zostaną podjęte żadne decyzje personalne" – zaznacza związek.

Pracę stracił Anastasi

Dopiero podczas kolejnego spotkania zostanie przeprowadzona finalna ocena sezonu 2017.

"Oraz analiza perspektyw przedstawionych przez szkoleniowca męskiej drużyny narodowej. Na tej podstawie zostaną podjęte decyzje związane z korektami w strategii, jak również ewentualne korekty personalne" – napisał PZPS.Tak słabo Biało-Czerwoni wypadli w mistrzostwach Europy ostatnio przed czterema laty, gdy współgospodarzem imprezy była... Polska. Wówczas w barażu przegrali z Bułgarią, a w konsekwencji pracę stracił włoski szkoleniowiec Andrea Anastasi.

Polacy tylko raz triumfowali w tej imprezie. W 2009 roku wygrali turniej w Turcji, a dwa lata temu w Bułgarii zakończyli rywalizację na piątej pozycji, kiedy w ćwierćfinale w Sofii przegrali ze Słowenią 2:3.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Skopiowano do schowka

Komentarze (0)

Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
Zaloguj się, aby dodać komentarz
Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
  • Udostępnij komentarz w:
  • ikona twitter
  • ikona facebook
  • ikona google plus
publikuj
Właśnie pojawiły sie nowe () komentarze - pokaż
Zasady forum
Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24 nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.