tvnpix tvnpix
śledź nas na:
  • Google Plus
  • Instagram
  • RSS

Sonik po badaniach. "Mam połamane żebra i uszkodzone kolano"

Sonik po badaniach. "Mam połamane żebra i uszkodzone kolano"
Foto: Instagram/Rafał Sonik | Video: tvn24 Sonik zawdzięcza ukończenie rajdu przyjacielowi

- Wykluczone zostały uszkodzenia kręgosłupa i wewnętrznych, ale okazało się, że mam potłuczone i połamane żebra - powiedział w rozmowie z TVN24 Rafał Sonik. Jadący quadem Polak dzień wcześniej uległ wypadkowi na trasie ostatniego etapu Rajdu Sardynii.

Polak miał wywrotkę na cztery kilometry przed metą Rajdu Sardynii, włoskiej rundy terenowego Pucharu Świata FIM. Poważnie się potłukł.

- Wykluczone zostały uszkodzenia kręgosłupa, ale okazało się, że mam potłuczone i połamane żebra oraz uszkodzone kolano. Jestem w trakcie badań USG i tomografii powtórnej, ponieważ we krwi znalazły się złe składniki i organy wewnętrzne krwawiły. Na szczęście nie są to duże uszkodzenia, ale ryzyko musi być wykluczone, więc badania będzie trzeba powtórzyć - poinformował Sonik na antenie TVN24. - Jeśli wszystko dobrze pójdzie, to zostanę dziś lub jutro wypuszczony - zapewnił.

"Wciągnęło mnie do rowu"

Jak doszło do wypadku? - Sardynia to teren bardzo twardy, skalisty i kamienisty i bardzo szybko zużywają się tutaj opony. Ja używam opon o dość niskim składzie, więc pod koniec odcinka specjalnego te opony były już praktycznie zniszczone, a do mety miałem niecałe 5 kilometrów. Przy długim opadającym zakręcie tylna opona trochę popuściła. To spowodowało, że zahaczyłem o skalisty rów. Niestety, wciągnęło mnie do niego i nie miałem możliwości kontrolowania pojazdu - relacjonował ze szpitala Sonik.

Dotarł tam bezpośrednio po uroczystości zakończenia imprezy. Wyścig jednak ukończył. - Dostałem więcej niż niezbędną pomoc. Kilkanaście minut jechał za mną Kamil Wiśniewski. Pomógł mi, dociągnął mnie do mety odcinka specjalnego i dotoczyliśmy się do końca i zostaliśmy sklasyfikowani - przyznał kierowca, który ostatecznie zajął drugie miejsce w klasyfikacji końcowej. W rywalizacji quadów po raz drugi z rzędu zwyciężył Francuz Sebastien Souday, trzeci był Wiśniewski.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Skopiowano do schowka

Komentarze (0)

Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
Zaloguj się, aby dodać komentarz
Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
  • Udostępnij komentarz w:
  • ikona twitter
  • ikona facebook
  • ikona google plus
publikuj
Właśnie pojawiły sie nowe () komentarze - pokaż
Zasady forum
Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24 nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.