Zanosiło się na pogrom. Duża strata przed rewanżem

Piłkarze ręczni PGE VIVE Kielce w pierwszym meczu ćwierćfinałowym Ligi Mistrzów przegrali z Paris Saint-Germain 28:34. Rewanżowy pojedynek rozegrany zostanie 28 kwietnia w Paryżu.

Do spotkania z mistrzem Francji kielczanie przystąpili bez Krzysztofa Lijewskiego. Rozgrywający VIVE podczas piątkowego treningu doznał urazu żeber i prawdopodobnie nie zagra już do końca sezonu.

Obie drużyny spotkały się już w fazie zasadniczej. W listopadzie dwukrotnie lepsze było PSG - u siebie wygrało 33:28, w Kielcach 30:29.

Poszli za ciosem

Sobotnie spotkanie rozpoczęło się od zgubienia piłki przez Mikkela Hansena i skutecznej kontry Deana Bombaca. Kolejne dwie bramki dla VIVE zdobył Alex Dujshebaev i gospodarze w czwartej minucie wygrywali 3:2. Francuzi szybko wyrównali, a wykorzystując wykluczenie Michał Jureckiego już cztery minuty później objęli prowadzenie 4:3.

Goście poszli za ciosem. Po kwadransie trener Tałant Dujszebajew zdecydował się na zmianę bramkarzy - Sławomira Szmala zastąpił Filip Ivić. Goście i tak panowali na parkiecie, przy stanie 17:7, a potem 22:10 zanosiło się na pogrom.

W drugiej połowie kielczanie zagrali bardzo ambitnie, stratę zmniejszyli, porażka i tak jest jednak wyraźna. A sytuacja przed rewanżem ekstremalnie trudna.

PGE VIVE Kielce – Paris Saint-Germain 28:34 (10:22)

PGE VIVE Kielce: Sławomir Szmal, Filip Ivić – Michał Jurecki 4, Alex Dujshebaev 7, Mateusz Kus, Julen Aginagalde, Karol Bielecki 3, Mateusz Jachlewski 2, Manuel Strlek, Blaz Janc 2, Mariusz Jurkiewicz 1, Uros Zorman 3, Marko Mamić 3, Dean Bombac 3, Darko Djukić.

Paris Saint-Germain: Thierry Omeyer, Rodrigo Corrales – Uwe Gensheimer 4, Henrik Mollgard, Luka Stepancic, Adama Keita, Sander Sagosen 2, Benoit Kounkoud 4, Nedim Remili 4, Luc Abalo 5, Luka Karabatic 1, Mikkel Hansen 5, Daniel Narcisse, Jesper Nielsen 4, Nikola Karabatic 5, Dylan Nahi.