Znów pokonane. Dla Polek mistrzostwa już się skończyły

zobacz więcej wideo »
  • Polki straciły szansę na grę w 1/8 finałuPolki straciły szansę na grę w 1/8 finału
  • Polki przegrały z CzeszkamiPolki przegrały z Czeszkami

Czwarty mecz i trzecia porażka polskich piłkarek ręcznych na mistrzostwach świata w Niemczech. Niestety, ta ostatnia, z Węgierkami 28:31 oznacza, że Biało-Czerwonych zabraknie w 1/8 finału. Apetyty były większe.

Po fantastycznym początku mistrzostw i zwycięstwie ze Szwedkami przyszła nieoczekiwana porażka z Czeszkami i spodziewana - z obrończyniami tytułu Norweżkami. Dlatego czwarty mecz z Węgierkami, które legitymowały się takim samym bilansem, miał zadecydować o zajęciu co najmniej czwartego miejsca, ostatniego dającego awans do 1/8 finału.

Smaczkiem była osoba Kima Rasmussena, byłego selekcjonera Biało-Czerwonych, a obecnie szkoleniowca reprezentacji Węgier. Pod wodzą jego następcy Leszka Krowickiego pewne elementy w grze uległy zmianie, w drużynie pojawiło się wiele debiutantek.

- Spodziewam się, że to my zaskoczymy trenera-taktyka, a nie on nas. Jeżeli zagramy swoją piłkę ręczną, to mecz potoczy się po naszej myśli - wróżyła skrzydłowa reprezentacji Polski Daria Zawistowska.

Tylko zrywami

Niestety, jak się okazało, było to tylko wróżenie z fusów. Owszem, Polki zaczęły od szybkiego prowadzenia 2:0, ale rywalki na czele z ich liderką Anitą Goerbicz rozkręcały się z każdą kolejną minutą. A w naszym zespole a to przestoje, a to fatalna skuteczność z pewnych, wydawałoby się, rzutów z koła. Głównie dzięki bramkarce Adriannie Płaczek Biało-Czerwone przegrywały do przerwy tylko dwiema bramkami - 11:13.

Źródło: PAP/Marcin Bielecki Adrianna Płaczek miała mnóstwo pracy

Po przerwie Węgierki szybko uciekły na cztery bramki. Świetnie grą kierowała Aniko Kovacsics. Polki zaczynały chyba obawiać się o wynik, bo zamiast gonić rywalki, podejmowały złe decyzje, myliły się z dogodnych pozycji. I za chwilę zrobiło się minus siedem.

Wprawdzie sześć minut przed końcem poderwały się do boju za sprawą najlepszych w naszych szeregach Kingi Archuk i Karoliny Kudłacz-Gloc, ale jak się okazało - za późno.

Zabrakło czasu, skończyło się trzecią porażką - 28:31.

Tylko o puchar pocieszenia

Po sukcesach w 2013 i 2015 roku, jakimi były czwarte miejsca na mistrzostwach świata, nasza odmłodzona kadra miała apetyty przynajmniej na wyjście z grupy.

Niestety, Polkom pozostanie walka o Puchar Prezydenta. To trofeum pocieszenia dla najlepszej drużyny spośród tych, które nie zakwalifikowały się do 1/8 finału. Gwarantuje je 17. miejsce.

Na zakończenie fazy grupowej nasze zawodniczki zagrają z Argentynkami.

Polska - Węgry 28:31 (11:13)