Zwycięstwo w Kilonii. Szmal wybronił VIVE

Piłkarze ręczni PGE VIVE Kielce wygrali na wyjeździe z niemieckim THW Kiel 30:29 w meczu Ligi Mistrzów. Bohaterem polskiego zespołu został Sławomir Szmal, który w decydujących momentach obronił dwa rzuty karne.

To była trzynasta seria spotkań. Ewentualne zwycięstwo VIVE pozwalało kielczanom realnie myśleć o czwartym miejscu. W tej chwili mają pięć zwycięstw w rozgrywkach i nadal zajmuje piątą lokatę w grupie. Awans do kolejnej rundy uzyska sześć zespołów.

Popisowa połowa

Wynik najczęściej oscylował wokół remisu bądź jeden z zespołów minimalnie prowadził. W ekipie VIVE w pierwszej połowie wyróżniał się skuteczny Michał Jurecki.

Mistrzowie Polski po raz pierwszy na dwie bramki odskoczyli w 21. minucie po bramce Mariusza Jurkiewicza. Końcówkę pierwszej połowy lepiej jednak rozegrali gospodarze, którzy na pół minuty przed przerwą po rzucie z karnego Niklasa Ekberga wygrywali 17:15.

Drugą połowę kielczanie rozpoczęli w popisowy sposób. Nerwowo zrobiło się dopiero kwadrans przed zakończeniem spotkania. Przewaga VIVE zmalała do dwóch bramek po rzucie Mihy Zarabeca. Widząc co się dzieje, o czas poprosił opiekun gości Tałant Dujszebaew.

Mimo to kielczanie popełniali coraz więcej błędów, co bezlitośnie wykorzystywali gospodarze. Już dwie minuty później kontaktową bramkę (24:25) dla kilończyków zdobył Nikola Bilyk.

"Kasa" na posterunku

Ostatnie fragmenty spotkania były niezwykle dramatyczne, a bohaterem kieleckiej ekipy został Sławomir Szmal. Popularny "Kasa" obronił dwa rzuty karne wykonywane przez Zarabeca i Ekberga i VIVE wygrało 30:29.