Spora niespodzianka w lidze. Piast podnosił się dwa razy

W tym sezonie piłkarze Zagłębia Lubin nie lubią tracić punktów na swoim boisku. Po piątkowym meczu z Piastem mogą być na siebie wściekli. Rywale wbili im gola na 2:2 w ostatnich sekundach.

To spora niespodzianka, bo to Zagłębie było zdecydowanym faworytem. W tabeli obie drużyny dzieliła przepaść - gospodarze zajmowali trzecie miejsce, Piast ostatnie, a na dodatek do Lubina przyjechał osłabiony brakiem kilku ważnych piłkarzy.

Na punkt goście jednak zasłużyli. To oni w ostatnim kwadransie dominowali. Wynik musieli gonić dwukrotnie. Być może nie doszłoby do tego, gdyby nie przespali kilka minut pierwszej i kilka minut drugiej połowy.

Grali do końca

Pierwszy cios zadał im Jakub Świerczok, wykorzystując dobre dośrodkowanie Jakuba Kibickiego. Po tym trafieniu gospodarze mieli kolejne okazje, ale byli nieskuteczni. Po jednej z niewykorzystanych szans, Piast odpowiedział atakiem, po którym piłkę do siatki skierował Michal Papadopulos.

Druga bramka dla gospodarzy wzięła się z niczego, była za to bardzo ładna. Mocnym strzałem zza pola karnego błysnął Filip Jagiełło. Po chwili, tak jak w pierwszej połowie, goście stworzyli kolejną okazję. Byłoby 3:1 i pewnie po meczu, gdyby mający do brami kilka metrów Świerczok trafił głową w piłkę.

Gliwiczanie zdołali się ocknąć, w końcówce często przebywali na połowie Zagłębia. Aktywny był Joel Valencia, który w doliczonym czasie wykończył skuteczne podanie Heberta i uratował remis.

Zagłębie – Piast 2:2

Bramki: Świerczok (7.), Jagiełło (53.) Papadopulos (21.) , Valencia (90+1).

Zagłębie Lubin: Martin Polacek – Bartosz Kopacz, Lubomir Guldan, Jarosław Jach (46. Patryk Tuszyński) – Arkadiusz Woźniak, Jarosław Kubicki, Adam Matuszczyk, Filip Jagiełło (73. Aleksandar Todorovski), Sasa Balic - Bartłomiej Pawłowski (79. Łukasz Janoszka), Jakub Świerczok.

Piast Gliwice: Dobrivoj Rusov - Martin Konczkowski, Hebert, Marcin Pietrowski, Dario Rugasevic - Aleksander Jagiełło (55. Maciej Jankowski), Martin Bukata (73. Denis Gojko), Patryk Dziczek, Aleksandar Sedlar (77. Stojan Vranjes), Joel Valencia - Michal Papadopulos. (PAP)