tvnpix tvnpix
śledź nas na:
  • Google Plus
  • Instagram
  • RSS

Piłkarze ogolili się "na zero". Dla chorych dzieci

Piłkarze ogolili się "na zero". Dla chorych dzieci
Foto: pogonszczecin.pl | Video: pogonszczecin.pl Pogoń w szczytnym celu

Piłkarze Pogoni Szczecin z własnej i nieprzymuszonej woli pozwolili ostrzyc się "na zero". Cel jest bardzo szczytny – panowie włączyli się do akcji Planet Head Day, do której zostali zaproszeni przez Fundację Instytut Gryphius, Stowarzyszenie Rodziców Dzieci Chorych na Białaczkę oraz Wydział Nauk o Ziemi Uniwersytetu Szczecińskiego.

"Tęsknicie może za Bandą Łysego? Wróciła, będzie dużo większa" – ogłoszono na oficjalnej stronie szczecińskiego klubu.

W Bandzie – nie tak groźnej, jak nazwa sugeruje – byli Jakub Czerwiński, Dawid Kudła i Jarosław Fojut, wszyscy łysi. Dwóch pierwszych w klubie już nie ma.

Fryzjer Robert Palma wziął tym razem w obroty – oprócz Fojuta - Łukasza Załuskę, Łukasza Budziłka, Adam Frączczaka, Spasa Deleva, Kamila Drygasa, Sebastiana Rudola, Dawida Korta, Kubę Bursztyna i rzecznika prasowego Krzysztofa Uflanda.

Na remont kliniki Świętego Mikołaja

Frączczak zabrał się potem za fryzurę fryzjera. – Najgorsze, co można w życiu zobaczyć, to smutną twarz dziecka. Jesteśmy z Wami! – zapewnił Palma.

Rudol łysy jest po raz pierwszy, ale co tam, nie wahał się nawet przez chwilę. - Niedawno straciłem zęba, dziś włosy, są jednak rzeczy o wiele ważniejsze. Brak włosów to nic strasznego – oznajmił.

Planet Head Day odbywa się w USA od 2007 roku. Szczecińska akcja przeprowadzona została 10 marca, w dniu meczu Pogoni z Cracovią, w budynku Wydziału Nauk o Ziemi US.

Jej celem  jest podniesienie świadomości na temat promocji zdrowia oraz solidarność ze środowiskami społecznymi działającymi na rzecz chorych.

W Szczecinie zbierano fundusze na remont kliniki Świętego Mikołaja przy Szpitalu Unii Lubelskiej, gdzie leczone są dzieci chorujące m.in. na białaczkę.

Źródło: pogonszczecin.pl Brawo Pogoń!

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Skopiowano do schowka

Komentarze (1)

Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
Zaloguj się, aby dodać komentarz
Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
  • Udostępnij komentarz w:
  • ikona twitter
  • ikona facebook
  • ikona google plus
publikuj
Właśnie pojawiły sie nowe () komentarze - pokaż
Zasady forum
Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24 nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.