Milik już w Rzymie. Operacja w poniedziałek

Napoli wygrało szósty kolejny mecz ligowy i jest liderem Serie A. Radość po zwycięstwie 3:2 nad SPAL jest jednak stłumiona przez uraz kolana Arkadiusza Milika. Po niedzielnych badaniach Polak nie usłyszał dobrych wieści. Według włoskich mediów wieczorem był już w Rzymie, gdzie w poniedziałek ma przejść operację.

Wszystkie mecze ligi włoskiej można oglądać na kanałach ELEVEN SPORTS na player.pl

Milik pojawił się na murawie w 70. minucie sobotniego spotkania. Dostał od szkoleniowca 20 minut, ale nie spędził na murawie nawet tyle. W 89. minucie - bez kontaktu z rywalem - padł na murawę i chwycił się za kolano. Z boiska zszedł o własnych siłach, kulejąc, łzy kryjąc pod koszulką.

Fani Napoli i reprezentacji Polski zamarli, bo Milik niedawno uporał się z inną kontuzją kolana. Niemal rok temu w eliminacyjnym meczu z Danią zerwał więzadła w lewym kolanie i dopiero teraz wracał do dobrej dyspozycji. Teraz ma problem z drugim kolanem.

Obejrzy profesor Mariani

- Arek był wystraszony. Nikogo nie powinno to dziwić, ponieważ niedawno wyleczył uraz lewego kolana. Teraz uszkodził prawe, jednak zdaniem lekarza sytuacja nie jest tak poważna, jak ostatnim razem. W niedzielę napastnik przejdzie rezonans magnetyczny, który wyjaśni nam wszelkie wątpliwości - mówił trener Maurizio Sarri na pomeczowej konferencji prasowej.

Sam piłkarz też był umiarkowanym optymistą. - To nie to kolano, co przed rokiem. Sprawa nie powinna być tak poważna - powiedział Milik tuż po meczu.

Wydaje się jednak, że uraz znów wykluczy go z gry na dłuższy czas.

"Z badań przeprowadzonych w klinice Pineta Grande wynika, że Milik może potrzebować operacji" - napisano na Twitterze Napoli.

Niedzielnym popołudniem stacja Rai Sport poinformowała, też na Twitterze, że Polak przejdzie operację w poniedziałek.

Wieczorem włoska telewizja Sky dodała, że piłkarz przybył już do Rzymu, by operację przejść w tamtejszej klinice Villa Stuart. Ma ją przeprowadzić profesor Pier Paolo Mariani, który operował już  reprezentanta Polski niemal równo rok temu.