Człowiek w masce załatwił Wisłę

W Krakowie zaczęło się od dymu i gola dla Zagłębia. Wisła wyrównała, ale ostatnio słowo należało do gości, a konkretnie Jakuba Świerczoka.

Zagłębie wygrało 2:1. To trzecia kolejna porażka wiślaków na swoim stadionie.

Zanim mecz rozpoczął się na dobre, został przerwany. Kibice gospodarzy odpalili w sektorze za bramką środki pirotechniczne i zadymili stadion. Arbiter przerwał grę i nakazał się piłkarzom zejść do szatni, gdyż widoczność była mocno ograniczona. Po kilkunastu minutach grę wznowiono.

Remis na chwilę

Wszystko, co najważniejsze wydarzyło się w pierwszych 45 minutach.

Błyskawicznie prowadzenie objęli piłkarze z Lubina. Do bramki trafił, po rzucie rożnym i ogromnym zamieszaniu, Lubomir Guldan. Za moment mogło być 2:0 dla Zagłębia. Po strzale Bartłomieja Pawłowskiego piłka odbiła się od słupka.

Wisła wyrównała jeszcze przed przerwą. Gola strzelił niezastąpiony Carlitos, dla którego było to 15. trafienie w sezonie. Remisu gospodarze długo nie utrzymali. Moment przed końcem pierwszej połowy Alan Czerwiński uciekł prawym skrzydłem, podał do osamotnionego w polu karnym Jakuba Świerczoka, która miał dużo czasu i miejsca, aby przyjąć piłkę i pokonać Juliana Cuestę.

Wisła Kraków - Zagłębie Lubin 1:2 (1:2)