Wisła obijała słupki, w końcu trafiła. Debiut w Pogoni do zapomnienia

Nowy trener, gra bez zmian. Pogoń Szczecin bardzo długo miała w Krakowie furę szczęścia, ratowały ją słupki, ale w końcu Wisła dopięła swego i wygrała 1:0. Debiut Kosty Runjaica w roli trenera Portowców do zapomnienia.

Runjaic podjął się w drużynie na Pomorzu trudnego zadania. Pogoń, jeszcze pod wodzą Macieja Skorży, prezentowała się wręcz beznadziejnie. Przegrała cztery ostatnie mecze, a na ligowe zwycięstwo czeka od 19 sierpnia. W pełni zasłużenie zamyka ligową tabelę, więc Niemiec ma co w Szczecinie naprawiać.

Zaczął fatalnie, przegrał. Cieszyć się może z tego, że Wisła nie wbiła Portowcom kilku goli więcej.

Fatum Lopeza

Po raz pierwszy gościom upiekło się po kwadransie, kiedy Carlos Lopez po strzale głową obił słupek. Ten sam Hiszpan w pierwszej części miał jeszcze bardziej dogodną sytuację, ale po jego uderzeniu futbolówkę z linii bramkowej wybił Ricardo Nunes. Nie minęła minuta, a jak w ukropie uwijać musiał się Łukasz Załuska. Udało się i bramkarz Pogoni sparował futbolówkę na słupek. Wisła robiła wszystko, żeby objąć prowadzenie, ale nie mogła dopiąć swego.

Kiedy po godzinie gry z boiska z czerwoną kartką wyleciał obrońca gości Cornel Rapa, wydawało się, że gol dla Wisły to już tylko kwestia minut. Nic z tych rzeczy, fatum ciągle wisiało ciągle nad Lopezem. Napastnik strzelał z rzutu wolnego i trafił... oczywiście w słupek.

W końcu ta upragniona przez krakowskich kibiców bramka padła. Bohaterem Jakub Bartkowski, który trafił po centrze z rzutu rożnego.

W ostatniej akcji piłka wpadła do bramki Wisły, ale sędzie gola słusznie nie uznał. Po dośrodkowaniu faulowany był bramkarz gospodarzy. Arbiter swoją decyzję skonsultował jeszcze z VAR-em i po chwili zakończył spotkanie.

Wisła Kraków - Pogoń Szczecin 1:0