Złe nowiny dla Bayernu. Wszedł, podał i kontuzja

Piłkarz Bayernu Monachium Thomas Muller będzie pauzował przez trzy tygodnie. Reprezentant Niemiec doznał kontuzji uda.

Mueller po słabszym początku sezonu ostatnio zaczynał dochodzić do wysokiej formy. Był aktywny, strzelił gola w meczu z Celtikiem w Lidze Mistrzów, asystował w spotkaniach ligowych z Freiburgiem i Hamburgiem.

Huśtawka nastrojów z HSV

To właśnie w spotkaniu z HSV Mueller nabawił się urazu. Napastnik pojawił się na boisku w drugiej połowie przy stanie 0:0. Zastąpił słabo spisującego się Jamesa Rodrigueza. Po sześciu minutach to z podania doświadczonego Niemca padła jedyna bramka w meczu, autorstwa Corentina Tolisso. Niestety, chwilę później 28-latek musiał opuścić boisko.

"Thomas uszkodził ścięgno w prawym udzie w trakcie ostatniego meczu. To oznacza, że reprezentant Niemiec będzie pauzować trzy tygodnie" - czytamy w komunikacie Bayernu na oficjalnej stronie klubu.

Mueller nie zagra zatem w dwóch meczach z RB Lipsk (jeden w Pucharze Niemiec), rewanżu z Celtikiem Glasgow i Borussią Dortmund. Jest możliwe, że wróci do gry na spotkanie z Augsburgiem, zaplanowane na 18 listopada.