Szczęsny zadebiutował z Barceloną. Gola nie puścił, Juve przegrało

Wojciech Szczęsny rozegrał pierwszy mecz w barwach Juventusu Turyn. Swój występ przeciwko Barcelonie może uznać za udany, choć kiedy był na boisku, największe gwiazdy rywala już odpoczywały.

Szczęsny w środę został piłkarzem Starej Damy. Zaledwie po kilku dniach musiał pokazać, na co go stać. W nocy z soboty na niedzielę czasu polskiego zadebiutował w nowym zespole na Giants Stadium w amerykańskim East Rutherford. Rywalem była wielka Barcelona.

Wszedł po przerwie

Jak było do przewidzenia, polski bramkarz nie wyszedł w pierwszym składzie. Pojawił się na placu gry po przerwie. Pierwszym bramkarzem Juve jest niezmiennie Gianluigi Buffon. Legendarny Włoch miał wiele roboty w pierwszej połowie spotkania.

Buffona dwukrotnie pokonał Neymar, wykorzystując asysty Paco Alcacera i Leo Messiego. W ostatnich dniach dużo się mówiło o możliwości zmiany barw klubowych przez 25-letniego Brazylijczyka. Podobno chce on grać w Paris Saint-Germain. Na boisku w East Rutherford nie było tego widać.

Gol honorowy

Neymar i Messi w drugiej części meczu nie pojawili się już na boisku. Nowy trener Barcy Ernesto Valverde do 52. minuty wymienił całą pierwszą jedenastkę. Nie zmienia to faktu, że Szczęsny nie dał się nikomu pokonać. Jego koledzy z pola zdołali jeszcze strzelić gola honorowego (autorstwa Giorgio Chielliniego) i mecz zakończył się porażką mistrzów Włoch 1:2.