Strzelał dla Legii, dał Serbii mundial

Były napastnik warszawskiej Legii Aleksandar Prijović na ustach całej Serbii. - Strzeliłem gola, o jakim marzyłem od dziecka - przyznał piłkarz po meczu z Gruzją. Jego zwycięska bramka dała Serbii awans do mistrzostw świata.

Prijović odszedł z Legii w lutym. To on strzelił dwa gole w pamiętnym i szalonym meczu z Borussią Dortmund w Lidze Mistrzów (8:4).

Przeniósł się do PAOK Saloniki, kosztował niecałe dwa miliony euro. W Grecji dostał niemal trzykrotnie większą pensję. Tam też strzela jak na zawołanie.

Najważniejszy gol

Od poniedziałku jest bohaterem narodowym w Serbii. Jego reprezentacja męczyła się z Gruzją w ostatnim meczu eliminacji. Aleks wszedł na boisko w drugiej połowie, kilkanaście minut później strzelił złotego gola. Gospodarze wygrali 1:0 i z pierwszego miejsca w grupie D zakwalifikowali się do rosyjskiego mundialu.

- O takim golu marzyłem od dziecka. To najważniejszy w mojej karierze. Po strzeleniu bramki podziękowałem Bogu. Wiele lat czekałem na taką szansą - cieszył się szczęśliwy strzelec.

Prijović jest reprezentantem Serbii, choć urodził się w Szwajcarii. - Nikt nie wybiera miejsca urodzin, ale ja jestem Serbem na sto procent, chociaż ze Szwajcarii również otrzymałem wiele gratulacji. Po wyjściu z szatni włączyłem telefon i miałem osiemdziesiąt nieodebranych połączeń - przyznał.

Serbia wraca na mundial po ośmioletniej przerwie.