Śląsk lepszy od Pasów. Kontrowersja z VAR w roli głównej

Śląsk Wrocław pokonał 2:1 Cracovię i utrzymał miano zespołu niepokonanego w lidze na swoim boisku. Sporą rolę odegrał w zwycięstwie gospodarzy system VAR i sędzia Szymon Marciniak.

Był remis 1:1, gdy w okolicach pola karego krakowian doszło do starcia dwóch zawodników. Marciniak dopatrzył się faulu na piłkarzu Śląska. Potem zdecydował się przeanalizować sytuację na powtórce wideo. Po niej podjął decyzję o przyznaniu rzutu karnego dla gospodarzy, uznając, że przewinienie miało miejsce w "szesnastce". Karnego na gola zamienił Robert Pich.

Krakowianie mieli sporo pretensji. Wydaje się, że słusznie, bo pomiędzy interweniującym Sylwestrem Lusiuszem a rzekomo faulowanym Michałem Chrapkiem nie było żadnego kontaktu. To była 89. minuta, czasu na odrobienie strat krakowianie mieli mało, nie zdążyli stworzyć żadnej sytuacji.

Minimalnie lepsi

Ale i wcześniej mieli z tym problemy. Śląsk był przez cały mecz minimalnie lepszy. W ostatnim kwadransie przeważał. Pierwszy objął prowadzenie. Gapiostwo obrońców Pasów wykorzystał przed przerwą niziutki Arkadiusz Piech, który pokonał bramkarza gości uderzeniem głową.

Mimo prowadzenia, trener wrocławian Jan Urban niespokojnie pokrzykiwał na swoich zawodników. Po ostatniej akcji pierwszej połowy miał prawo być na nich wściekły. Cracovia doprowadziła do wyrównania za sprawą skutecznej główki Mateusza Wdowiaka.

Wydarzenia z drugiej połowy zdominowała wspomniana kontrowersyjna sytuacja. Urban ostatecznie cieszył się ze zwycięstwa. Szkoda, że odniesionego w tak kontrowersyjnych okolicznościach.

Śląsk Wrocław - Cracovia Kraków 2:1 (1:1)

Bramki: Piech (36), Pich 89) - Wdowiak (45+1)

Śląsk Wrocław: Jakub Wrąbel – Boban Jovic, Mariusz Pawelec, Piotr Celeban, Djordje Cotra – Łukasz Madej, Dragojlub Srnic (74. Robert Pich), Igor Tarasovs, Michał Chrapek, Michał Mak – Arkadiusz Pich.

Cracovia Kraków: Grzegorz Sandomierski – Jakub Wójcicki (65. Michal Siplak), Ołeksij Dytiatjew, Michał Helik, Lennard Sowah - Sergei Zenjov, Szymon Drewniak (45. Javier Hernandez), Miroslav Covilo, Jaroslav Mihalik, Mateusz Wdowiak (81. Sylwester Lusiusz) - Krzysztof Piąte