Mocny Juventus. W dziesięciu strzelił cztery gole

Juventus Turyn pokonał na wyjeździe Udinese 6:2 w 9. kolejce Serie A, choć od 26. minuty grał w osłabieniu. Dziesięciu piłkarzy Starej Damy potrafiło strzelić rywalom aż cztery gole!

Gospodarze prowadzili w Udine od ósmej minuty po trafieniu Chorwata Stipe Pericy. Niedługo później Juventus wyrównał (samobójcze trafienie Samira), a w 20. minucie prowadzenie dla gości uzyskał Sami Khedira.

Nie załamali się

Mecz wydawał się układać idealnie dla drużyny Massimiliano Allegriego. Od 26. minuty mistrz Włoch musiał jednak zacząć radzić sobie w dziesiątkę. Wówczas to Mario Mandzukić otrzymał drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę. Chorwat naraził się sędziemu swoimi energicznymi protestami i musiał opuścić boisko.

To jednak nie załamało turyńczyków. Do końca meczu zdobyli jeszcze cztery gole: dwa strzelił Khedira, a po jednym Daniele Rugani i Bośniak Miralem Pjanić. Rywale odpowiedzieli tylko jedną bramką Brazylijczyka Danilo i mecz zakończył się wysokim zwycięstwem Starej Damy 6:2. Rezerwowym w ekipie zwycięzców był bramkarz Wojciech Szczęsny, a u przeciwników - 21-letni obrońca Paweł Bochniewicz.

Juventus z 22 punktami wciąż jest trzeci w tabeli Serie A. Identyczny dorobek ma czwarte w tabeli Lazio. Już w sobotę lider Napoli zremisował u siebie z wiceliderem Interem Mediolan 0:0. Piłkarze gospodarzy po raz pierwszy w tym sezonie zakończyli ligowy mecz bez zwycięstwa. Mają obecnie 25 punktów, a Inter 23.

Źródło: PAP/EPA Khedira został bohaterem Juve