Zieliński z szóstym golem w sezonie. Napoli awansuje na fotel lidera

Dobry mecz Piotra Zielińskiego w Serie A. Polski pomocnik strzelił dla Napoli jednego z goli w wygranym 3:1 spotkaniu z Torino. Azzurri awansowali na fotel lidera ligi włoskiej.

Zieliński może mówić, że ma udany sezon. 23-latek strzelił w sobotę swojego czwartego gola w Serie A, a na koncie ma też jedną asystę. Dorobek "Ziela" uzupełniają jeszcze dwa trafienia z fazy grupowej Ligi Mistrzów.

Wygrał sam na sam

W sobotę Napoli z animuszem zaczęło mecz wyjazdowy z Torino. Już w czwartej minucie bramkę zdobył Senegalczyk Kalidou Koulibaly.

Zieliński, który po raz kolejny ustawiony był w linii ataku, trafił do siatki w 25. minucie. Reprezentant Biało-Czerwonych dostał bardzo dobre podanie od Włocha Jorginho i wykorzystał sytuację sam na sam z bramkarzem. Zieliński boisko opuścił w 70. minucie, a jego miejsce zajął Włoch Lorenzo Insigne.

Po pół godzinie gry goście prowadzili już 3:0, a na listę strzelców wpisał się Marek Hamsik. To było 115. trafienie Słowaka w barwach Napoli, a to oznacza, że zrównał się ze słynnym Argentyńczykiem Diego Maradoną. Hamsik "polował" na klubowy rekord od 1 października, bo właśnie tego dnia po raz ostatni strzelił gola.

Drużyna Napoli została liderem tabeli. Wszystko dlatego, że pierwszą porażkę w sezonie poniósł Inter Mediolan, który nieoczekiwanie uległ Udinese Calcio 1:3. Po 17 kolejkach neapolitańczycy mają 42 punkty, a mediolańczycy o dwa "oczka" mniej. Trzeci jest Juventus, który zagra w niedzielę na wyjeździe z Bologną.

Wyniki 17. kolejki Serie A:

sobota
Torino - Napoli 1:3 (0:3)
Bramki: Andrea Belotti (63) - Kalidou Koulibaly (4), Piotr Zieliński (25), Marek Hamsik (30).

Inter Mediolan - Udinese 1:3