Zieliński dżokerem. Wszedł z ławki i strzelił Milanowi

To było wejście smoka! Piotr Zieliński zdobył bramkę zaledwie cztery minuty po wejściu na boisko w meczu 13. kolejki włoskiej Serie A z AC Milan. Napoli wygrało 2:1 i utrzymało pierwsze miejsce w tabeli.

Zieliński zmienił w 69. minucie Słowaka Marka Hamsika, a w 73. wykończył ładny kontratak i piękną asystę Driesa Mertensa, zdobywając trzeciego ligowego gola w sezonie. Mimo ostrego kąta, polski pomocnik uderzył lewą nogą, a piłka wpadła między nogami Gianluigiego Donnarummy.

Dla Polaka był to pierwszy gol od 10 września i trzeci w sezonie. Co ciekawe, ten sobotni był także setnym wpuszczonym przez 18-letniego bramkarza w 92. występie w mediolańskim klubie.

Źródło: EPA/CIRO FUSCO Zieliński celebruje gola

Była to także druga bramka dla Napoli w meczu. Wcześniej, w 33. minucie na listę strzelców wpisał się Lorenzo Insigne. W końcówce honorowe trafienie dla gospodarzy uzyskał Alessio Romagnoli.

Passa przerwana, derby dla Romy

Napoli ma 35 punktów, a wicelider Juventus, który w niedzielę zagra na wyjeździe z Sampdorią, traci do niego cztery. Na trzecie miejsce w tabeli awansowała AS Roma, która wygrała prestiżowe derby z Lazio. Dla gości bramkę, 15. w sezonie, zdobył z rzutu karnego najlepszy strzelec Serie A Ciro Immobile, ale jego trafienie tylko zmniejszyło stratę na 1:2. Wcześniej do siatki trafili Diego Perotti, także z 11 metrów, oraz Radja Nainggolan. Z ławki rezerwowych Romy spotkanie oglądał bramkarz Łukasz Skorupski.

Źródło: EPA/MAURIZIO BRAMBATTI Roma triumfuje, Lazio przerwało passę

Tym samym gospodarze zakończyli serię dziewięciu zwycięstw Lazio we wszystkich rozgrywkach, a swoją przedłużyli do sześciu. Spotkanie z trybun oglądał Francesco Totti, który latem zakończył karierę po 25 latach gry w Romie. W derbach wystąpił 44 razy, co jest rekordem.