Przyjęcie, obrót i strzał. Inter w końcu podbił Rzym

Od 19 października 2008 roku piłkarze Interu nie potrafili wygrać na Stadio Olimpico z Romą. Arenę odczarowali dopiero pod wodzą... byłego szkoleniowca rzymian Luciano Spallettiego. Mediolańczycy zwyciężyli 3:1 a bohaterem spotkania był strzelec dwóch goli Mauro Icardi. Przy obu Argentyńczyk pokazał niezwykłą zwrotność.

Mecze ligi włoskiej można oglądać w kanałach ELEVEN SPORTS na player.pl

Początek nic nie wskazywał na to, rzymianie będą schodzić z boiska pokonani. W 15. minucie Edin Dżeko wykorzystał podanie Radji Nainggolana i było 1:0.

Wielki powrót

Taki stan rzeczy trwał do 67. minuty. Wtedy sprawy w swoje ręce wziął superstrzelec Interu. Obie bramki Icardi zdobył po płaskich strzałach, poprzedzonych obrotem z piłką. Wynik meczu trzy minuty przed końcem regulaminowego czasu ustalił Matias Vecino. Porażkę rzymian z ławki rezerwowej obserwował bramkarz Giallorossich Łukasz Skorupski.