tvnpix tvnpix
śledź nas na:
  • Google Plus
  • Instagram
  • RSS

"Upewnij się, że nie przywiozą Eboli". Wywołał skandal, został zwolniony

Niewłaściwe zachowanie w poprzedniej pracy przesądziły o zwolnieniu z funkcji selekcjonera żeńskiej reprezentacji Anglii Marka Sampsona. Szkoleniowiec pożegnał się z posadą, mimo, że miał świetne wyniki. Kilka lat temu - jako opiekun klubu Bristol Academy - Sampson użył niestosownych słów pod adresem mającej afrykańskie pochodzenie zawodniczki.

Pod wodzą Sampsona Angielki w 2015 roku zajęły trzecie miejsce w mistrzostwach świata. W meczu o brązowy medal po raz pierwszy w historii pokonały reprezentację Niemiec. We wcześniejszych 20 konfrontacjach z Niemkami doznały 18 porażek.

W tegorocznym Euro również dotarły do półfinału, a w nim przegrały z późniejszymi mistrzyniami - Holenderkami. Natomiast eliminacje MŚ 2019 zaczęły we wtorek od rozbicia Rosji 6:0.

Wyniki sportowe nie zdołały jednak obronić 34-letniego szkoleniowca. W sierpniu gazeta "Daily Mail" ujawniła, że skargę na Sampsona w maju 2016 roku złożyła Eniola Aluka. Mająca nigeryjskie pochodzenie zawodniczka stwierdziła m.in., że kiedy powiedziała trenerowi o przyjeździe jej bliskich na mecz, ten odparł: "tylko upewnij się, że nie przywiozą ze sobą Eboli".

Zarzuty już kilka lat temu

Po przeprowadzonych wówczas dwóch postępowaniach uniewinniono Sampsona, ale jednocześnie Aluka otrzymała od angielskiej federacji 80 tysięcy funtów. Sierpniowe doniesienia spowodowały, że postanowiono jeszcze raz przyjrzeć się szkoleniowcowi, w tym zarzutom, które wobec niego pojawiły się już w 2013 roku.

- Prawo nie zostało złamane, ale czujemy, że Mark podczas pracy w Bristolu przekroczył pewne granice w relacjach trener-zawodniczka - powiedział Martin Glenn, dyrektor generalny Angielskiej Federacji. Szczegółów jednak nie ujawniono.

Sampson zatrudniony został przez poprzednie władze federacji. Obecny prezes Greg Clarke urzęduje od 2 września 2016 roku

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Skopiowano do schowka

Komentarze (0)

Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
Zaloguj się, aby dodać komentarz
Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
  • Udostępnij komentarz w:
  • ikona twitter
  • ikona facebook
  • ikona google plus
publikuj
Właśnie pojawiły sie nowe () komentarze - pokaż
Zasady forum
Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24 nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.